07:23 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Poliitika
lühendatud link
69 0 0

Ukraina presidendi kantseleis toimusid meedia teatel läbiotsimised. Politoloog Ivan Mezjuhho oletas raadio Sputnik saates, mida see võib tähendada.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Riikliku Juurdlusbüroo (RJB, ukraina keeles Державне бюро розслідувань ehk ДБР) töötajad teevad Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kantseleis juurdlustoiminguid, vahendas raadio Sputnik osundusega väljaandele Glavkom.

Õiguskaitseorganite töötajad tunnevad huvi selle vastu, kuidas istungeid varem protokolliti, ja kuulavad üle inimesi, kes on vastutavad kantselei ruumides nõutava salastatuse taseme eest.

Neiud kokošnikutes, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Астапкович

"See puudutab neid nõupidamisi, mis on seotud sõjaliste operatsioonide planeerimisega president Petro Porošenko ametiajal. Allika teatel ei vasta uurijad küsimustele, mida nimelt dokumendiringlusest otsitakse," räägitakse artiklis.

RJB esindajaid huvitab eeskätt teave selle kohta, kes ja mida rääkis nõupidamiste ajal, kellele ja kuidas anti käske, kes kirjutas alla ühele või teisele dokumendile, mis kannab märget "täiesti salajane" ja kuulub riigisaladust sisaldava teabe hulka.

Allika sõnul olevat salajast teavet presidendi kantseleist kogutud "Venemaa kasuks". Kuidas see on võimalik, väljaande vestluskaaslane ei täpsustanud. Ta oletas, et üksikud isikud võisid teha koostööd Venemaa eriteenistustega.

Politoloog Ivan Mezjuhho arvab muide, et läbiotsimisi ei pruugita teha Porošenko pärast või mitte ainult Porošenko pärast.

"Praegu istub Ukraina riigipea toolil just nimelt Zelenskõi. Ja praegu vaatleme olukorda, kus ametist lahkuv Ukraina poliitiline ladvik võitleb oma tuleviku eest uues poliitilises reaalsuses, mis algab pärast parlamendivalimisi (21. juulil — toim). Ja on täiesti võimalik, et keegi püüab teha komprat Ukraina uue presidendi aadressil," oletas Ivan Mezjuhho raadio Sputnik saates.

Samal teemal

Zahharova vastas USA luure teatele "Venemaa sekkumisest" valimistesse
Venemaa saatkond vastas Eesti luure spekulatsioonidele
Donetski RV luure teatas Porošenko "alatust plaanist"
Eesti luure paljastas kokošnikutes* luurevõrgustiku

Peamised teemad