02:13 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
11610

Vilniuse kohus andis reedel loa Venemaa uudisteagentuuri Sputnik blokeerimiseks seoses "autoriõiguste reeglite rikkumisega".

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Leedu meedia järelevalveameti, raadio- ja televisioonikomisjoni (LRNK) sanktsioonid järgnesid järeldusele, et Sputniku veebikülg avaldas ebaseaduslikult Leedu ringhäälingu uudisteportaali lrt.lt sisu ilma ringhäälingu nõusolekuta, teavitas Telegrami-kanal "Ближнее зарубежье" (Lähivälismaa).

Juunikuus tegid Leedu konservatiivse erakonna liikmed Laurynas Kasčiunas ja Audronius Ažubalis ettepaneku keelustada juurdepääs Sputnik Lietuva veebilehele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Nende arvates "moonutavad" agentuuri poolt avaldatavad lood Leedu poliitika tegelikku palet, sealhulgas niinimetatud leedu partisanide lugu.

"Minu teada on Sputnikul üle 399 tuhande unikaalse külastaja kuus. Külastajate voo järgi otsustades on ligi veerand kõikidest lugejatest Leedu elanikud. Meie riigi jõupingutused kodanike infoturbe tagamisel on viljatud, kui me väldime resoluutsete sammude astumist meediasektoris," ütles Ažubalis.

Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine Vilniuses

Mai lõpus peeti Vilniuse lennujaamas kinni Sputnik Lietuva peatoimetaja Marat Kasem, ta otsiti läbi ja kuulati üle. Seejärel anti talle dokument, et "ta kujutab ohtu riigi julgeolekule".

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Ühtlasi teatati ajakirjanikule, et ta on Läti kodanikuna kantud Leedus soovimatute isikute nimekirja ja tal keelati viieks aastaks riiki siseneda.

Katseid Sputniku mõju piirata võetakse ette ka Eestis. Eelkõige meedias käib poliitikute ja ühiskonnategelaste tellimusel ulatuslik teabekampaania agentuuri mustamiseks, võimud – nii riiklikud kui kohalikud – takistavad Sputniku ajakirjanike ja fotograafide tööd ja keelduvad koostööd tegemast.

Venemaa välisministeeriumi ametli esindaja Maria Zahharova on varem teatanud, et Moskvale on hästi teada raskused, millega Venemaa meediakanalid Eestis kokku põrkuvad. Tema sõnul läheb ametliku Tallinna seesugune seisukoht vastuollu väidetavate eesmärkidega sõna- ja teabevabaduse kaitsmise osas.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine
Meedialahingud
Tagid:
Sputnik Lietuva, Balti riigid, Leedu, sõnavabadus

Peamised teemad