19:25 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Poliitika
lühendatud link
47 0 0

Küsitlus näitas, et Eesi opositsioonijõudude populaarsus on nüüd kraad kõrgemal kui valitsuskoalitsioonil tervikuna.

ETALLINN, 17. juuli — Sputnik. Opositsioonijõudude populaarsus kerkis kokkuvõttes esimest korda pärast parlamendivalimisi Eesti valitsuskoalitsiooni omast kõrgemale. Sellest annavad tunnistust uuringufirma Norstat Eesti arvamusküsitluse tulemused.

Küsitluse tulemustest selgus, et opositsioonilise Reformierakonna poolt on praegu vamis hääletama 35,4% valijaist, teatab ERR. Teine opositsioonijõud, sotsiaaldemokraadid saavad arvestada 10,8%-lise valijatoetusega. Nii moodustab kahe erakonna toetus kokku 46,2%.

Mis puudutab valitsuskoalitsiooni kuuluvaid poliitilisi jõude, siis Keskerakonna toetusmäär on praegu 20% tasemel. Tema koalitsioonipartnerite poolt on valmis hääletama 44,9% valijaskonnast – 16,5% EKRE ja 8,4% Isamaa eest.

Eesti erakondade populaarsustabel 2019. aasta juulis. Norstat Eesti

Erakondade populaarsus hääleõguslike Eesti kodanike hulgas. Norstat 2019

Norstat Eesti küsitlus toimus 11.–15. juulini, selles osales umbkaudu tuhat inimest.

Norstati eelmises arvamusküsitluses jäi opositsioon tervikuna populaarsuselt Eesti valitsuskoalitsioonile alla.

3. juuli andmetel oli valmis Keskerakonnale toetust avaldama 21,4% valijaist. EKRE poolt oli valmis oma hääle andma 17,5% vastanuist ning Isamaa poolt 8%.

Opositsiooni poolel kogus Reformierakond 33% toetust. Sotsiaaldemokraadid võisid arvestada 11,1%-ga.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, moodustati Eestis märtsikuiste parlamendivalimiste tulemuste põhjal koalitsioonivalitsus. Valimisvõidule vaatamata ei suutnud Reformierakond keskerakondlastega võimsa duo moodustamisks kokku leppida ja jäi opositsiooni. Tulemusena moodustasid valitsuse Keskerakond, EKRE ja Isamaa.

 

Tagid:
poliitika, opositsioonipartei, opositsioon

Peamised teemad