00:19 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
Relvastus (196)
76 0 0

Avaldati video Jaapani meres toimunud õppustel kasutatud laevatõrje tiibrakettide "Moskiito" stardihetkest. Nagu sõjandusekspert Juri Zverjev raadios Sputnik märkis, pole läänes ikka veel selliste omadustega rakette, mis on Venemaal juba 36 aastat kasutusel. Kaitseministeerium avaldas video Vaikse ookeani laevastiku poolt Jaapani meres väljatulistatud tiibrakettidest "Moskiito".

TALLINN, 18. juuli – Sputnik. Harjutustel osales miinilaev "Bõstrõi" ja raketikaater R-24. Ettenähtud ajal tabas rakett 60 kilomeetri kaugusel asuvat sihtmärki.

P-270 "Moskiito" on ülehelikiiruseline väikesel kõrgusel liikuv laevatõrjerakett, millel on otsevoolu-õhujuga kasutav reaktiivjõuallikas. Rakett töötati välja juba 1973. a. ja võeti relvastusse aastal 1984.

Kompleks on mõeldud kuni 20 tuhande tonnise veeväljasurvega pealveelaevade hävitamiseks vaenlase kaasaegse ja perspektiivse õhutõrje ja elektrooniliste vastumeetmete tingimustes. Laskekaugus on 10 kuni 120 kilomeetrini ülimadalal trajektooril ja suure lennukõrguse korral 250 km.

"Moskiito" kasutajate seas on ka Hiina, Iraan, India ning Vietnam.

Raadios Sputnik esinenud sõjandusekspert, Immanuel Kanti nimelise Balti Föderaalse Ülikooli geograafia, looduskasutuse ja ruumilise arengu kateedri dotsent Juri Zverjev kommenteeris relva stardikaadreid, märkides, et läänes ei ole tänase päevani selliste omadustega laevahävitusrakette.

"Läänes nimetatakse antud raketti "Päikesepõletuseks". "Moskiito" on väga nobe - helist peaaegu kolm korda kiirem, mis muudab tema hävitamise probleemseks, lisaks lendab ta eriti madalal – kuni 20 meetrit veepinnast, laskudes sihtmärgile lähenedes lausa seitsme meetri kõrgusele, mis tähendab, et ta liigub praktiliselt laineharjade kohal, lisaks veel kursil manööverdades.

Relva kahjutukstegemine on väga raske. Ehkki "Moskiito" ei ole uusimate Tsirkoonite kõrval kuigi kaasaegne (tootmine lõpetati 2014. aastal), ei ole talle läänes siiamaani võrdset konkurenti luua suudetud.

Nagu me näeme, on "Päikesepõletus" ikka veel kasutusel ja vaenlase laevade hävitamiseks igati tõhus relv. "Moskiito" on kasutusel projekti 956 hävitajatel, suurtel allveelaevahävitajatel, nagu Admiral Tšebanenko ja mõningail raketikaatreil," lisas Juri Zverjev.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Merevägi korraldab väeliigipõhise NATO koostöökohtumise
Merevägi korraldas NATO koostöökohtumise
Merevägi planeerib Eestis ligi 800 osalejaga miinitõrjeoperatsiooni
Merevägi tähistas 100. aastapäeva
Venemaa merevägi jälgib Läänemerel USA laevastiku hävitajat
Merevägi lõhkas Miinisadama lähistelt leitud põhjamiini
Tagid:
tiibrakett, merestrateegia, meresõit

Peamised teemad