16:01 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
6210

NATO parlamentaarse assamblee komitee ettekandes avaldati kogemata Ameerika tuumarelvade hoidmise kohad, teatab The Washington Post.

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. Aprillis avaldati NATO parlamentaarse assamblee kaitse- ja julgeolekukomisjoni Kanadat esindava liikme ettekanne "Tuumaheidutuse uus ajastu? Liitlaste relvastuse ja tuumajõudude moderniseerimine ja kontroll", kuid hiljem see eemaldati, teatab The Washington Post RIA Novosti vahendusel.

Dokumendis loetleti kohad, kus paiknevad Euroopas umbes 150 ühikut Ameerika tuumarelva. Ettekande koopia avaldas hiljuti Belgia ajaleht De Morgen.

"Ameerika tuumapomme ladustatakse Euroopas kuues USA ja Euroopa baasis: Belgias Kleine Broges, Saksamaal Büches, Itaalias Avianos ja Ghedi-Torres, Hollandis Volkel ja Türgis Incirlikis".
Teave on dokumendis esiatatud ilma viideteta. Ajaleht märgib, et eelmisel nädalal avaldasid nad ettekande täieliku versiooni, kuid ilma andmeteta relvade hoiukohtadest.

Raporti autor Joseph Day ütles, et kogu dokumendis sisalduv teave pärineb avalikest allikatest. NATO anonüümseks jääda soovinud allikas ütles, et tegemist on alliansi mitteametliku dokumendiga.

Avalikkusele sai teatavaks Ameerika Ühendriikide tuumaarsenali suurus >>

Sellegipoolest suhtus meedia ettekandesse asjaolu kinnitusena, mis oli juba niigi ammu teada. De Morgeni artikkel avaldati pealkirjaga: "Lõpuks ometi must-valgel: Belgias on Ameerika tuumarelvad." 

© Sputnik / Deniss Grabussov
USA tuumarelvad Euroopas
Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
Euroopa, Eesti, keskmaa tuumarelvastuse piiramise lepe, tuumarelvastus, tuumarelv, NATO

Peamised teemad