20:50 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Õigus emakeelsele haridusele (31)
7810

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris asjaolusid seoses MTÜ Vene Kool Eestis juhi Mstislav Russakoviga, kelle suhtes Eesti politsei on algatanud kriminaalmenetluse.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. Ühenduse Vene Kool Eestis juhti puudutav näide kinnitab, et Venemaa välisministeeriumis jälgitakse hoolega Balti riikides inimõiguste kaitsjatega seonduvat. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova reageeris MTÜ Vene Kool Eestis Mstislav Russakovi kriminaalvastutusele võtmisele.

Ta teatas, et Moskvas jälgitakse tähelepanelikult sündmuste arengut seoses Eesti jõustruktuuride sammudega Eesti venekeelse kogukonna silmapaistva ühiskonnategelase ja ühtlasi inimõiguste keskuse Kitež direktori Mstislav Russakovi suhtes.

"Kutsume Eesti ametivõime üles loobuma poliitiliselt motiveeritud surveavaldusest inimõiguste kaitsjale, sealhulgas seoses tema tegevusega selles Balti riigis rahvusvähemustele vene keele ja venekeelse hariduse säilitamiseks," teatas Maria Zahharova.

Ikkagi väga "kahtlane" mängukonsool

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, kuidas 9. juulil korraldati MTÜ Vene Kool Eestis juhi korteris ja kontoris läbiotsimine, misjärel ühiskonnategelane toimetati politseijaoskonda. Kella 17-ks lasti ta vabaks. Politsei konfiskeeris kõik sidevahendid ja elektroonilised andmekandjad, kaasa arvatud lapse mängukonsooli.

Kolmapäeval, 10. juulil esitati uurijate polt Mstislav Russakovile ametlik kahtlustus kuriteo sooritamises, mis on sätestatud Eesti Vabariigi Karistusseadustiku 281. paragrahvis: "Ebaõigete andmete esitamine äriregistri pidajale, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri pidajale."

Kriminaalasi algatati hulga Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) liikmete kaebuse põhjal, kes polnud nõus sellega, et Russakov EÜVP juhatuse liikmena nende nimed erakonna liikmete ametlikust nimekirjast maha tõmbas.

Russakov ise nentis kommentaaris Sputnik Eestile, et politsei poolt tema suhtes rakendatud meetmed (läbiotsimine, kinnipidamine ja sidevahendite konfiskeerimine) ei ole esitatud kahtlustustega kuidagi vastavuses ning on olemuselt varjamatu survestamine seoses tema ühiskondliku ja poliitilise tegevusega siinse venekeelse hariduse kaitseks.

Teema:
Õigus emakeelsele haridusele (31)

Samal teemal

MTÜ Vene kool Eestis juhi kriminaalmenetlus
Tagid:
Venemaa välisministeerium, Maria Zahharova, kriminaalmenetlus, MTÜ Vene Kool Eestis, Mstislav Russakov

Peamised teemad