05:42 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Poliitika
lühendatud link
72 0 0

Venemaa Valitsusside ameti endine kaastöötaja ja infotehnoloogiaekspert rääkis, millega EL infoturbe agentuuri juhataja Juhan Lepassaar reaalselt tegelema hakkab.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik.  Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeameti (ENISA) uueks direktoriks saab eestlane Juhan Lepassaar, kes on varem töötanud ELi uue 5G mobiiltehnoloogia põlvkonna reguleerimise poliitika väljatöötamisel. Sellest teatas hiljuti organisatsiooni pressiteenistus.

Kontrollimatu e-valimissüsteem
© Sputnik / Алексей Мальгавко

ENISA juhina hakkab Lepassaar muu hulgas tegelema sellega, et tagada EL kaitstus Hiina küberohtude eest.

Infoturbe valdkonna eksperdi, endise Föderaalse Valitsussideameti alampolkovniku, Konsortsiumi "Inforus-i" presidendi Andrei Masalovitši sõnul on selle näol tegu vaid ühe suunaga.

"Tegelikult muutuvad lääne prioriteedid kogu aeg – küll on peamiseks küberohtude allikaks Venemaa, küll Hiina," selgitas ekspert Sputnik Eesti intervjuus.

Küberjulgeoleku väljaõppekeskus alustas tegevust >>

Eksperdi sõnul on kõik, mis küberjulgeoleku valdkonnas toimub, vaid osa NATO laienemisprotsessist. See algas Tallinna keskuse ümberkujundamisest NATO vitriiniks, viidates sellele, et küberjulgeolek ei ole mõeldud mitte ainult Lääne- ja Kesk-Euroopasse, vaid kogu Euroopale ning see jätkab laienemist tänase päevani.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, avas Eesti Kaitseministeerium käesoleva aasta aprillis Tallinnas küberkoolituskeskuse, mis koolitab NATO küberjulgeoleku eksperte ja viib läbi rahvusvahelisi küberõppusi.

Ekspert: Peipsi järve jää murdsid Vene häkkerid, kõik muu vajab aga veel tõestamist >> 

Uut koolituskeskust kasutavad NATO küberkaitsekeskus Tallinnas, samuti NATO struktuuriüksused ja partnerid. Keskus korraldab rahvusvahelisi õppusi ning arendab koostööd internetis tegutsevate kaitsetööstusettevõtete ja ülikoolide vahel.

Samal teemal

Kaitseväe küberväejuhatus alustab tegevust
Tagid:
Hiina, Venemaa, Eesti, NATO, küberväejuhatus, küberjulgeolek, küberintsident, küberrünnak, küberkaitse, kübersõjad, küberõppus, küberrisk, küberruum, küberväed, kübersõda, kübervägi, küberoht

Peamised teemad