12:15 01. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Poliitika
lühendatud link
43 0 0

MGIMO Euroopa ja Ameerika ajaloo ja poliitika osakonna professor, ajaloodoktor Natalia Kapitonova kommenteeris Boris Johnsoni võitu Suurbritannia peaministri valimisel.

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. Eksperdi sõnul ei olnud kahtlust, et Johnson valitakse Briti valitsuskabineti juhiks. Intervjuus raadiole Sputnik selgitas MGIMO professor, et endise välisministri populaarsus tavaliste konservatiivide seas on äärmiselt kõrge.

Наталия Капитонова
© Фото : Facebook / МГИМО
Natalia Kapitonova

Ja nagu märkis Kapitonova poolt, usuvad nad, et Johnson on just see inimene, kes suudab võita nii paremalt kui vasakult tiivalt tuleva populismi, ning on võimeline toime tulema kaosega, kuhu Suurbritannia on Brexitiga seoses langenud.

"Johnsoni piraatlus toimib Churchilli vaimus. Seetõttu arvavad paljud, et selline särav, originaalne, plahvatusohtlik, ettearvamatu, riskantne, tegutsev, intsiatiivne ja igasuguste reeglite vastu tegutseja on ainus poliitik, kes suudab ületada Brexiti partei liidrit Nigel Farazit," lisas Natalia Kapitonova.

Samal ajal ei välistanud MGIMO professor, et Johnsoni aeg peaministrina on lühiajaline. Tema sõnul võib siin olla roll Briti ühiskonnas endas. Ekspert lisas, et opositsioon tegutseb konservatiivse partei enda ridades jõuliselt.

"Kõigepealt, on opositsioon muidugi praeguse rahandusministri Hammondi isikus, kes ütles, et võtab kasutusele kõik meetmed, et ära hoida etteaimatute tagajärgedega Brexit, kuni umbusalduse avaldamiseni Boris Johnsoni uue valitsuse vastu," selgitas Natalia Kapitonov.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teisipäeval, 23. juulil sai teatavaks Boris Johnsoni võit Ühendkuningriigi valitsuse uue peaministri valimisel.

Võistluse finalistid selgusid alles pärast seda, kui valitseva Konservatiivide Partei fraktsioonid olid läbi teinud mitu hääletusvooru, kuid lõpliku otsuse tegemine jäi konservatiivse partei tavaliikmetele, kes hääletasid posti teel.

Ametlik võimu üleandmine Theresa May poolt Suurbritannia valitsuse uuele juhile toimus kolmapäeval, 24. juulil.

Samal teemal

Brexit lükkub edasi - EL jäi nõusse
Briti politseiülem: leppeta Brexit ohustaks ka julgeolekut
Tagid:
Boris Johnson, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad