08:07 25. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0818
  • RUB70.6675
Poliitika
lühendatud link
10330

Tänase Eesti keskea ületanud poliitikud tegid edukat karjääri ka endises NSV Liidus, mida nad hetkel veel innukalt poriga pilluvad. Praegusel hetkel aga teenivad nad võõraid huve, usub politoloog Jevgeni Golikov.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Politoloog rääkis sellest Sputnik Eestile, kommenteerides Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhi, Eesti siseministri Mart Helme seisukohavõtte.

Политолог Евгений Голиков
© Sputnik / Вадим Анцупов
Politoloog Jevgeni Golikov

Helme tõmbas oma õnnitlussoovis vastvalitud Briti peaministrile Boris Johnsonile selge paralleeli brittide väljaastumise vahel Euroliidust eestlaste lahkumisega NSV Liidust, "kuhu Eesti "absoluutselt" kuuluda ei soovinud."

Nii demonstreerinud Eesti minister kaudselt taas oma sallimatust Eesti Euroliitu kuulumisse. Golikovi arvates on sellised võrdlused paljuski populistlikud. Esiteks polnud Mart Helme ka NSV Liidu ajal mitte viimaste hulgas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) peakorter.
© Sputnik / Денис Пастухов

"Nõukogude ajal tegi Helme samuti karjääri. Näidake mulle kasvõi üht eelpoolmainitud keskealistest Eesti poliitikutest, kes ei teinud Nõukogude Liidus edukat karjääri, või ei omanud vähemalt kõrgharidust kinnitavat diplomit," sõnas Jevgeni Golikov.

Politoloog lisas, et nüüd juhinduvad need inimesed "hetkehuvidest". Seetõttu on paljudele, sealhulgas ka Mart Helmele, Golikovi sõnul esmatähtis kasv ameti- või edukuse redelil, mitte riigi heaolu.

Golikovi lisas kokkuvõtteks: "Maailma juhivad hetkel finants- ja tööstusringkonnad", kelle vahele on moodustunud lõhe. Helme aga kaitseb ühe sellise "globaalse tiiva" huve.

Autori arvamus ei pruugi kattuda toimetajate seisukohaga.

Samal teemal

Rüütel hoiatas NSV Liidu näitel EL föderaliseerumise eest
Sotsioloogid avastasid ukrainlaste nostalgia NSV Liidu järele
Soros on paanikas: Euroliitu ootab NSV Liidu saatus
Leedu otsustas NSV Liidu aegsete "magalate" pealt teenida
Hirmul on suured silmad: Leedut kohutab Nõukogude retro
Tagid:
EL, NSV Liit, poliitika, EKRE, Mart Helme

Peamised teemad