04:54 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
46 0 0

Ameerika meedia on pakkunud välja oma versiooni USA ja Venemaa suhete parandamiseks - kõigepealt hirmutada ja siis usaldus võita.

TALLINN, 30. juuli - Sputnik. Ameerika välispoliitika ajakiri Foreign Policy avaldas materjali, mille autor pakub välja nägemuse USA ja Venemaa suhete parandamisest. Tema arvates peaks Washington Moskvale esialgu hirmu sisendama.

Ameerika väljaanne märgib, et samal ajal peavad USA võimud leidma viisi, kuidas venelaste usaldus võita. Artikli autor usub, et venelastel on Ameerika vaenulikkusest vale arvamus. 

"Seetõttu ei tulegi Washingtonil võita mitte ainult president Vladimir Putini usaldus, vaid ka tulevaste venelaste põlvkondade usaldus, vähemalt niivõrd, et nad ei tajuks Ameerika poliitikat ohuna," kirjutab USA välispoliitika ajakiri.

Publitsisti sõnul peab USA taolise eesmärgi saavutamiseks tõhustama tööd avaliku diplomaatia vallas, et olla võimeline "väljendama muret inimõiguste olukorra pärast". Samal ajal tuleb ajakirja sõnul vältida samme, mida venelased võiksid pidada sooviks kukutada Venemaa praegune valitsus.

Kokkuvõtteks märgitakse artiklis, et isegi sellise lähenemisviisi korral on võimatu oodata Moskva "agressiivse" välispoliitika muutumist üleöö.

"Kahe riigi suhete praegusest dünaamikast kestev eemaldumine nõuab pikaajalisi pingutusi," võtab Foreign Policy oma ettepaneku kokku.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et USA president Donald Trump tegi oma hiljutises avalduses ettepanku suhete parandamiseks Venemaaga. Tema sõnul aitas USA-Vene suhete halvenemisele kaasa eriprokurör Robert Mulleri "Venemaa sekkumist" Ameerika valimistesse käsitlenud uurimine. 

Nõnda siis: Mueller sulges "Venemaa toimiku" ja rahu majas >>

"Nüüdseks on see häbi. Ja nad naeravad nende (s.t. demokraatide) üle kogu maailmas. Kahjuks on see meie riigile väga halb. See on halb meie suhetele teiste riikidega, sealhulgas suhetele Venemaaga. Pole mingit põhjust, miks me ei peaks Venemaaga mõistlikul moel läbi saama," sõnas Valge Maja peremees.

Samal teemal

Sõbralik Trump
Zahharova soovitas Ameerika ajakirjanikul venelaste ees vabandada
Russiagate: eriprokurör Mueller on muutumas superkangelasest superkurjamiks
Politoloog: Venemaa ja USA vahelised suhted võivad paraneda
Tagid:
välispoliitika, Trump, kahepoolsed suhted, Venemaa, USA

Peamised teemad