09:46 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
10910

Keegi ei luba Ukrainal välja töötada rakette, mis suudaksid tabada Venemaa territooriumil olevaid sihtmärke, arvab Venemaa duumasaadik.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Ukraina on oma ajaloos jõudnud uude etappi. Ukrainal ei ole enam tööstust, mille baasil kujundada välja oma relvatööstus. Ukrainal ei ole enam insenerikorpust, kelle ideesid teeksid teoks tehased.

Ja hullemgi veel, Ukrainal on uued ookeanitagused peremehed, kes peavad kõigepaelt andma Ukrainale loa üldse midagi teha. Ja nii on Ukraina kindralitest saanud tühikargajad, kelle avaldused tekitavad vaid piinlikust.

"Keegi ei luba Ukrainal välja töötada rakette, mis suudaksid tabada Venemaa territooriumil olevaid sihtmärke," ütles riigiduuma kaitsmiskomitee esimehe esimene asetäitja Aleksandr Šerin oma intervjuus RT-le.

"Praegusel Ukrainal pole enam ei ettevõtteid ega vahendeid, et töötada välja taolist relvastust mis võiks mingilgi määral Venemaad ohustada. Ka ei luba keegi Kiievil oma väljatöötlusi arenda. Ukraina pole iseseisev riik ja keegi ei vaata rahulikult pealt, kuidas seal maal mõnda raketti välja töötakse," ütles duumasaadik.

Голландские эксперты проводят работы на месте крушения малайзийского Boeing
© Sputnik / Алексей Куденко
Ukrainlaste bravuur ja "mängud" rakettidega viivad kurbade tagajärgedeni

Šerin lisas veel, et Kiiev lihtsalt ei saa NATO liikmesmaalt sarnase tasemega relvi, mida võiks kasutada rünnakuks Venemaa vastu. Ning peale kõige muu, tuleks Šerini sõnul Ukraina suursaadikul täpsemalt selgitada, mida ikkagi tähendavad Ukraina kindrali sõnad, et "on vaja hankida rakette, mis lendavad Moskvani".

"On vajalik, et Ukraina suursaadik annaks selles küsimuses selgitusi. Valimised on läbi ja taolisi avaldusi häälte püüdmiseks enam ei tehta. Kindral Bogdan ütleb, et Ukraina vajab rakette Venemaal olevate sihtmärkide tabamiseks. Mina mõtleksin tõsiselt tema sobivuse üle oma ametikohale ", - lõpetas duumasaadik.

Ukraina välisluureteenistuse kindralleitnant Vassili Bogdan, kommenteerides INF-lepingu peatset lõpetamist teatas, et Kiiev vajab rakette, mis "suudaksid lennata nii Moskvasse kui ka Peterburi".

Samal teemal

Porošenko nimetas põhjuse, miks Kiiev ei saa oma kodanike tulistamist lõpetada
Kiiev ei näe katastroofi
Ukraina eksperiment peab tõestama riigi olemasolu või puudumist

Peamised teemad