11:10 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Poliitika
lühendatud link
57 0 0

Jüri Ratasest sai esimene valitsusjuht, kellega Suurbritannia uus peaminister Boris Johnson kohtus. Ajakirjanik ja publitsist Rodion Denissov mõlgutab mõtteid selle üle, kas seda võib pidada Eesti jaoks märgiliseks sündmuseks.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Eesti peaminister Jüri Ratas kohtus teisipäeval Londonis oma Briti ametivenna Boris Johnsoniga. Pärast kohtumist rõhutas ta, et Suurbritannia on ja jääb Eestile võtmetähtsusega partneriks Euroopa julgeoleku tagamisel ka pärast Euroopa Liidust lahkumist, selgitas Denissov Sputnik Eestile.

Юри Ратас на встрече с Борисом Джонсоном
© Фото : Stenbocki maja
Jüri Ratas kohtumisel Boris Johnsoniga

Liiatigi osutus Ratas esimeseks peaministriks, kellega Boris Johnson Suurbritannia valitsusjuhina ametisse asumisest alates on kohtunud.

Rodion Denissovi sõnul sai see teoks ilmselt mitte sellepärast, et London peab Tallinna maailma parimaks partneriks, vaid pigem on tegemist kokkusattumusega ja selle kohtumise aeg oli juba ammu kokku lepitud.

Olete õigel teel, seltsimehed: siseminister võrdles Brexitit NSV Liidust lahkumisega >> 

Ratase ja Johnsoni kohtumine jätkab neid suhteid, mis on Suurbritannia ja Eesti vahel kujunenud juba Vabadussõja ajast, mil britid eestlasi toetasid ja abisitasid, märkis Denissov. “Sellest ajast saadik on inglastel sellel territooriumil pidevalt oma huvid ning viimastel aastatel on britid tõesti palju kordi osalenud mitmesugustes Eesti pinnal toimunud sõjalistes operatsioonides ja õppustel,” rõhutas Sputnik Eesti vestluspartner.

Юри Ратас на встрече с Борисом Джонсоном
© Фото : Ben Shread
Jüri Ratas kohtumisel Boris Johnsoniga

Ta lisas, et ametlikule Tallinnale on brittide sedavõrd aktiivne huvi selle Balti vabariigi vastu osutunud omal kombel toetuseks tema retoorikale NATO teemal ja kriitikale Venemaa suhtes. Peaminister Ratase suu läbi on Eesti Denissovi melest Suurbritanniale kinnitanud, et Brexitile vaatamata orienteerub Tallinn endiselt Londonile ja loodab tema abile.

Ratas: Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust ei tähenda lahkumist Euroopast >>

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, väitis peaminister Ratas kohtumisel Johnsoniga ühtlasi et Eestil Suurbritanniaga tihe koostöö riigikaitse, küberturvalisuse ja digitaliseerimise vallas ning ta osaleb mitmesugustes rahvusvahelistes organisatsioonides, eeskätt NATO-s.

Ta avaldas lootust koostööks Suurbritannia uue valitsusega ja kutsus Boris Johnsoni Tallinna digitaalsele tippkohtumisele, mis toimub septembris.

Samal teemal

Londonis kuulutati välja Euroopa Liidust lahkumise viimane võimalik kuupäev

Peamised teemad