10:22 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Poliitika
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
82 0 0

Scotland Yard tunnistas üles, et erinevalt "Mayst ja Mikserist" ei ole neil mingeid tõendeid Venemaa võimude osalusest Salisbury vahejuhtumis.

TALLINN, 8. august — Sputnik. Tunnistanud üles tõendite puudumise Venemaa võimude osaluse kohta Salisbury vahejuhtumis, kinnitas Scotland Yard ajalehes Guardian sisuliselt kõigi varem Venemaa aadressil kõlanud süüdistuste alusetust.

Sellest, et Briti politseil ei ole tõendeid Kremli osaluse kohta Skripalide mürgitamises, teatas kolmapäeval Scotland Yardi ülema abi Neil Basu.

Tema sõnul põhineb tohutu hulk spekulatsioone selle kohta, kes vastutab Salisbury vahejuhtumi eest, "Venemaa-ekspertide" hinnangutel, kuid mingeid konkreetseid tõendeid Venemaa võimude süü kohta ei ole seni esitatud, kirjutab The Guardian.

Seejuures rõhutas ta, et Venemaa kodanikud Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov jäävad Skripalide asjas endiselt peamisteks kahtlustatavateks ja Salisbury vahejuhtumi uurimine jätkub.

Venemaa Riigiduumas märgiti Briti politsei avaldust kommenteerides, et see nullib Londoni Venemaa-vastase kampaania. Sellest, nagu kirjutab RIA Novosti, teatas Riigiduuma väliskomitee esimees Leonid Slutski.

Председатель Комитета Госдумы РФ по международным делам Леонид Слуцкий
© Sputnik / Александр Натрускин
Leonid Slutski

"Enneolematu skandaal koos diplomaatide väljasaatmisega, sanktsioonid Venemaa vastu, sealhulgas need, mis kehtestati USA-s sõna otseses mõttes mõni päev varem — kõigel sellel ei olnud ega ole vähimatki alust," rõhutas ta. Kuid "Venemaa jälje" puudumine läänt nagunii ei morjenda ja lääs "irvitab  rahvusvahelise õiguse üle edasi", lisas Slutski.

Lõputu detektiivisaaga

Sputnik Eesti juba kirjutas, et Briti eriteenistuste kasuks töötanud endine Luure Peavalitsuse polkovnik Sergei Skripal ja tema tütar Julia leiti 4. märtsil 2018 teadvusetuna Salisbury linnast, Briti suurima, sõjaväe kontrolli all oleva keemiarelvalabori Porton Downi naabrusest.

Tere tulemast Salisburysse!
© Sputnik / Алекс Макнотон

Suurbritannia valitsuses väidetakse tõenditeta edasi, et kannatanud olevat mürgitatud Vene päritolu närvimürgiga.

Vaatamata esialgsetele teadetele mürgi surmavuse kohta jäid Sergei ja Julia Skripal Briti poole väitel ellu. Julia kirjutati haiglast välja mullu aprilli keskel ja Sergei kuu aega hiljem. Venemaale ei ole nad siiski naasnud. 

Venemaa saatkonnas arvatakse, et Venemaa kodanikke Sergei ja Julia Skripali hoitakse vägisi Suurbritannias kinni. Sergei Skripali ema soovib oma poja teadmata kadunuks kuulutada.

2018. aasta septembris nimetas London peamisteks kahtlustatavateks mürgitamises  venemaalased Aleksandr Petrovi ja Ruslan Boširovi märkides, et nad töötavat Vene luure teenistuses.

Kahtlustatavad ise on intervjuus RT-le kõik süüdistused kategooriliselt tagasi lükanud nimetades end "kesktaseme ettevõtjateks", kes käisid Salisburys ainult turismi eesmärgil.

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova on teatanud, et mingeid veenvaid tõendeid Boširovi ja Petrovi osaluse kohta Skripalide mürgitamises ei olegi Briti pool esitanud, vaid Venemaa-vastase infokampaania ülesanne on juhtida tähelepanu kõrvale põhiküsimuselt, mis siis ikkagi Salisburys juhtus.

Briti "tõendeid" kommenteerides on Moskva Londonit korduvalt üles kutsunud minema alusetutelt süüdistustelt ja manipulatsioonidelt üle koostööle "Skripalide asja" uurimisel. Venemaa välisminister Sergei Lavrov on nimetanud kõiki süüdistusi Venemaa aadressil jamaks.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)

Samal teemal

Skripali juhtum - "teda pole esimesest päevast peale enam elavate seas"
Tagid:
Keemiarelvade keelustamise organisatsioon, lavastatud keemiarünnak, keemiarelv, Novitšok, Viktoria Skripal, Julia Skripal, Sergei Skripal, Salisbury, Porton Down

Peamised teemad