03:19 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
54 0 0

Tõenäoliselt täiendavate inimohvrite vältimiseks alistus Atambajev vabatahtlikult julgeolekujõududele, kes korraldasid tema elukohale järjekordse, arvult kolmanda rünnaku.

TALLINN, 9. august - Sputnik. Kõrgõzstani endine president Almazbek Atambajev peeti kinni, kinnitas korrakaitseallikas Sputnik Kõrgõzstanile

Varsti peale seda, kui Kõrgõzstani ekspresidendi Almazbek Atambajevi toetajad vabastasid eriväelased, kes võeti ebaõnnestunud erioperatsiooni tagajärjel pantvangideks, alustasid riigi julgeolekujõud kolmandat rünnakut endise riigipea peakorterile.

"Kuna keegi vangidele järele ei tulnud, saatsime nad ise oma kolleegide juurde," teatas agentuuri allikas.
Nagu teatas Kõrgõzstani nüüdne president Sooronbai Jeenbekov, kutsutakse Atambajev seoses ühe eriteenistuse mõrvaga ülekuulamisele raskete kuritegude asjus.

Tõenäoliselt täiendavate inimohvrite vältimiseks alistus Atambajev vabatahtlikult julgeolekujõududele, kes korraldasid tema elukohale järjekordse, arvult kolmanda rünnaku. Riigi parlament otsustas seepeale vabariigis eriolukorda mitte kehtestada.

Экс-президент  Киргизии Алмазбек  Атамбаев
Sputnik
Kõrgõzstani ekspresident Almazbek Atambajev

Märgitakse, et ta loovutas end vabatahtlikult julgeolekujõududele, kes võtsid 8. augusti pärastlõunal oma Biškekist 20 kilomeetri kaugusel Koi-Taši külas ette asuvas külas järgmise, kolmanda järjestikuse elutormi.

Konvoi transportis Atambajevi Kesk-Aasia vabariigi pealinna siseministeeriumi keskuurimisvalitsusse. Atambajeviga on koos tema nõunikud Farid Nijazov ja Kunduz Zholdubaeva.

Kõrgõzstani endist presidenti Atambajevit püüti vahistada >>

Pealtnägijad ütlesid, et Atambajevi toetajad ei lasknud presidenti vedavat julgeolekujõudude autot läbi, mistõttu pidi see ümber pöörama ja ümbersõiduteed kasutama.

Õhtul kogunesid ekspresidendi toetajad pealinna keskväljakule miitingule, kuid politsei ajas nad sealt laiali ja vahistas mitmeid.

Tagid:
eriüksus, rahvarahutused, rahutused, massirahutused, Biškek, Almazbek Atambajev

Peamised teemad