23:21 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Poliitika
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
25631

Venemaa politoloog Maksim Žarov selgitas, miks võivad Saksamaa detektiivi Josef Reschi järeldused ametliku versiooni Malaisia Boeingu Donbassi kohal allakukkumise põhjustest üleöö kokku kukutada.

TALLINN, 9. august — Sputnik. MH17 lennuõnnetuse asjaolusid iseseisvalt uuriv saksa detektiiv Joseph Resch on väljendanud oma valmisolekut pöörduda Venemaa või Malaisia ametivõimude poole ettepanekuga avaldada tema kogutud teave tragöödia kohta, juhul kui ametlik juurdlus järjekordselt ei vasta tema korduvale taotlusele neid tõendeid arvesse võtta.

Nagu politoloog Maksim Žarov raadios Sputnik märkis, peaksid Venemaa uurimisasutused Reshiga ühendust võtma ja püüdma temalt kätte saada, kogu teave, sealhulgas tema valduses olevad ülesvõtted USA satelliitidelt, mida Washington endiselt üldsuse eest hoolikalt varjab.

"Kui maailm saab teada nendelt satelliitidelt pärineva info, variseb juurdluse niinimetatud ametlik versioon üleöö kokku," on ekspert veendunud.

Holland keeldus aktsepteerimast uusi andmeid MH17 huku kohta >>

Samas rõhutas Žarov, et maailmas üsna populaarsed need versioonid lennuõnnetusest, mis lähevad vastuollu rahvusvahelise uurimisrühma (JIT) ametlike järeldustega, mis asetavad süü Venemaa õlgadele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on MH 17 juhtumi uurimist eest vedav rahvusvaheline uurimisrühm keeldunud Saksamaa eradetektiivi Josef Reschi kogutud materjale vastu võtmast, viidates tema esitatud tingimuste vastuvõetamatusele – eeskätt selles osas, et Resh palus JIT-ilt temalt saadavate materjalide avalikustamist, kuna ta on saadud ähvarduste tõttu hirmul oma elu pärast.

Juurdlus ignoreerib fakte

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, kukkus 17. juulil 2014 Ukraina sõjaväe ja Donetski Rahvavabariigi (DRV) konfliktipiirkonnas alla Malaisia lennufirma Boeing 777, mis lendas MH17 Amsterdamist Kuala Lumpurisse. Hukkusid kõik pardal olnud 298 pardalolnut.

Rahvusvaheline uurimisrühm (JIT) kinnitab, et lennuk tulistati alla maakaitseväelastele alluva territooriumi kohal Venemaale kuuluvast õhutõrje raketisüsteemist Buk väljatulistatud raketiga.

Venemaa sõjandusekspertide järelduste kohaselt aga tulistati see rakett välja Ukraina armee kontrolli all olevalt territooriumilt.

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud, et Moskval on põhjust kahelda JIT-i uurimisrühma järelduste objektiivsuses.

Tõde Boeingist Donbassi kohal: Lääne võitlus tegelikkuse vastu >>

Ministeerium märgib, et Venemaa peab selle rühma töömeetodeid läbipaistmatuks, ning osutab Venemaa poolelt esitatud olulise teabe eiramise lubamatusele.

Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

MH17 katastroof
MH17 hukk: Venemaa saatkond vastas Eesti välisministri oletusele
Tagid:
provokatsioon, libauudis, lennukatastroof, Boeing MH-17, MH17

Peamised teemad