22:51 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
90 0 0

Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder leidis ootamatu selgituse EKRE populaarsusele – tema arvates on kõiges süüdi ajakirjanikud.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Eesti ühe valitsuserakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder leiab, et Eesti ajakirjanikud pööravad liiga palju tähelepanu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmete kõlavatele avaldustele.

Nagu kirjutab ERR, väljendas ta usutluses Eesti Päevalehele muret selle üle, et meedias ilmunud spekulatsioonide tõttu elab suur osa Eesti ühiskonnast justkui väljamõeldud virtuaalmaailmas.

Näiteks tõi Seeder ajakirjanike hiljutise väljamõeldise väidetavalt peatsest valitsuse varisemisest, ministrite taganemisest koalitsioonilepingu põhimõtetest, EKRE põhjustatud probleemidest NATO-ga ja nii edasi.

"Ühelgi näitel ei ole ühtegi faktilist alust, aga näete, teemat kui palju, terve nädal on lehed täidetud, inimesed elevil," ütles Isamaa esimees kokkuvõtteks. Tema meelest toimib Eesti ajakirjandus otsekui EKRE avalike suhete osakond.

Seeder lisas, et konservatiivid teavad suurepäraselt, et meedia armastab kõlavaid avaldusi, mistõttu konservatiividelt nende skandaalse sõnakasutuse teravuskraadi mahakeeramist oodata ei tasu.

Isamaa esimees on kindel, et kui keegi EKRE kõlavatele avaldustele tähelepanu pööra, siis raugevad need peagi. Ta rõhutas, et ükski neist kõlavatest avaldustest pole kunagi eelnõuks vormunud ega vormu ka edaspidi.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) peakorter.
© Sputnik / Денис Пастухов

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, moodustati praegune Eesti valitsus koalitsioonikõneluste tulemusel kolmest poliitilisest jõust – Keskerakonnast ja kahest parempoolsest erakonnast, milleks on EKRE ja Isamaa.

Kusjuures EKRE oli oma valimiskampaania rajanud suuresti euroskeptilisele, ksenofoobsele ja venevastasele retoorikale.

Keskerakonna esimehest peaminister Jüri Ratas on varem rõhutanud, et uus valitsus kavatseb edendada sidusat, sallivat ja turvalist ühiskonda, kus ei ole kohta omavahelise vaenu ilmingutel, antisemitismil ega ühiskonda lõhestaval retoorikal.

Ent juba enne tema poolt juhitava koalitsiooni valitsema asumist olid keskerakondlased korduvalt sunnitud EKRE esindajate ütluste pärast vabandust paluma.

Tagid:
Helir-Valdor Seeder, poliitika, ajakirjandus, meedia, EKRE

Peamised teemad