10:46 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
8310

Meetmetest, mida rakendatakse välismeedia suhtes kaitseks Venemaa siseasjadesse sekkumise eest jutustas Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Moskva ei kannata välismeedia sekkumist Venemaa siseasjadesse. Sellekohase hoiatuse tõi ajakirjanikele korraldatud briifingul kuuldavale Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, vahendab RIA Novosti.

Diplomaat teatas veel, et mitme meediakanali suhtes, keda on märgatud sekkumiskatseid tegemas, on sellised abinõud juba tarvitusele võetud: "Me räägime, et me vastame, ja me oleme hakanud seda juba tegema."

"Me oleme muuseas juba ammu üle läinud sellele faasile, mida rakendavad ammust ajast meie kolleegid, nimelt nendesamade meediakanalite ja konkreetsete ajakirjanike avalikule süüdistamisele koos konkreetsete näidete toomisega," ütles Zahharova.

Moskva meeleavaldused Tallinna D-terminali peeglis, illustreeriv foto
© AP Photo / NIPA, Timur Nisametdinov

"Ainult erinevalt nendest tegutseme, faktid käes," lisas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja.

Varem on Maria Zahharova esitanud tõendeid selle kohta, et Venemaa siseasjadesse on sekkunud Saksamaa Liitvabariigi riigieelarvest rahastatav ringhääling Deutsche Welle. Jutt käis DW üleskutsetest moskvalastele minna tänavale osalema võimude loata korraldatavatel meeleavaldustel.

"Ma arvan, et see on lääne meedia ja ajakirjanike fenomenaalne läbikukkumine, kui venekeelne Deutsche Welle avaldab selliseid üleskutseid nagu "Moskvalased, minge tänavatele!" ja "Moskva, mine tänavatele!". Just nii, ebaajakirjanduslikult, nad kajastavadki seda, mis toimub meie riigis," tõdes Zahharova.

Ta juhtis tähelepanu ka USA saatkonna veebilehele, mis sisaldas looritatud kujul üleskutset liituda ebaseadusliku üritusega.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: "Politoloog: Baltimaade reageering Moskva ebaseaduslikele meeleavaldustele on ebaadekvaatne"

Samal teemal

Meedialahingud
Võltsingud Krimmi kohta: miks Euroopa valetab
Moskvas vastati USA riigisekretäri avaldusele Krimmi kohta
Navalnõi ihukaitsja: vabatahtlikesse on suhtutud nagu orjadesse
Tagid:
Maria Zahharova, Venemaa, meeleavaldus

Peamised teemad