12:19 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Poliitika
lühendatud link
110 0 0

Saksamaa roheliste liider kutsus üles üleeuroopalisele koostööle sõjanduse alal ja juhtis tähelepanu EL-i võitlusvõime mahajäämusele Venemaast.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Saksamaa erakonna Liit 90/Rohelised (Bündnis 90/Die Grünen) liider Annalena Baerbock tunnistas, et võitlusvõime poolest jääb EL Venemaale alla. Sellest teatas ta intervjuus nädalalehele Der Spiegel.

Baerbocki arvates peab Euroopa rohkem hoolitsema oma julgeoleku eest. Ta märkis, et EL-il on järjest raskem säilitada oma kaitsevõimet liidus USA-ga.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Maailma riikide sõjalise võimsuse pingerida - 2019

Poliitiku arvates on selline olukord kujunenud Valge Maja praeguse peremehe Donald Trumpi tõttu. "Trump tahab rahvusvahelise süsteemi hävitada," vahendab InoTV Saksa roheliste liidri sõnu.

Probleemi lahendust näeb Annalena Baerbock üleeuroopalises sõjalises koostöös.

"Sel juhul oleks see tõhusam ja mitte nii kulukas. Meie, eurooplased, kulutame armeele neli korda rohkem kui Venemaa ja seejuures jääme talle võitlusvõimelt alla," konstateeris poliitik.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mitu Saksa parlamendiliiget on karmilt kritiseerinud USA Berliini-suursaadiku Richard Grenelli avaldust, milles ta ähvardas viia osa Ameerika vägesid Saksamaalt Poolasse, kui riigi võimud ei hoia kaitsekulutusi 2 protsendi tasemel SKT-st.

Vastuseks sellele teatas Bundestagi Vasakpartei (Die Linke) fraktsiooni juht Dietmar Bartsch, et koos vägedega peab USA Saksamaalt välja viima ka tuumarelva. Seejuures rõhutas poliitik, et tuumaarsenal tuleb ameeriklastel viia oma koju, sest selle ümberpaigutamine Poolasse halvendab järsult suhteid Venemaaga, olles vastuolus Saksamaa ja Euroopa huvidega.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Euroopa riigid kulutavad kaitsele Venemaast viis korda rohkem

Samal teemal

Ekspert: USA tahab NATO riikide Venemaa relvadest loobumise pealt tulu teenida
Venemaa hoiatas INF lepingu "hauakaevajast" USA-d provotseerimise eest
NATO tõstab kaitsekulutusi 4,3 protsenti
Jüri Luik: Eesti peaks oma kaitsekulutusi suurendama
Meedia Venemaa ja Euroopa sõjategevusest ilma USA osaluseta
Tagid:
võimsus, Euroopa, sõjaline, Venemaa, Saksamaa

Peamised teemad