14:00 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
156 0 0

Vanglahooletuse tõttu märgati süüdimõistetud seksuaalkurjategijat alles mitu tundi pärast viimase surma, teatas ajakirjandus.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Seksikaubanduse süüdistuste eest vangistatud endine finantsist kasutanud poomisnööri valmistamiseks õhukesest pabermaterjalist voodilina, et end oma vangikongis üles puua, vahendab Sputnik International esmaspäevast New York Posti. 

Aruande kohaselt pidanuks Epstein olema põlvili ja põranda poole kaldu, et poomist välistava voodipesu abil narivoodi küljes üles puua, vältides meisterlikult igasuguseid enese päästmise tingreflekse, mille rakendumine olnuks sellises asendis elementaarne.

Süüdistatav pedofiil avastati mõni aeg tagasi kägistusjälgedega kaelal ja seati seejärel 24/7 enesetapuvalve alla, mis aga "tema advokaadi jõupingutuste tulemusena" katkestati.

Sellegipoolest pidid valvurid teda iga 30 minuti tagant kontrollima, kuid surmaööl seda mõistagi ei tehtud. Fox Newsi sõnul ei külastatud Epsteini mitme tunni vältel, enne kui ta surnuna avastati.

Personalinappuse tõttu palkas Epsteini vangla töötajaid, kes pidevalt mitmel kohal ületunnitööd tegid. 

Vanglareeglite kohaselt pidanuks Epsteinil olema ka kongikaaslane, kuid seegi inimene viidi vahetult enne finantseerija "enesetappu" üle mujale. Pole selgitatud, miks tema asemele kedagi teist ei toodud.

Джеффри Эпштейн
© REUTERS / Handout
Jeffrey Epstein

Epsteini enesetapp on tekitanud mitmeid "vandenõuteooriaid", kuna paljud on märkinud, et tema surm on liiga mugav, pidades silmas teateid, mille kohaselt oleks mees võinud avaldada kompromiteerivat teavet paljude võimukate, eriti Clintonite ringkonda kuulunud inimeste kohta, sealhulgas president Bill Clintoni enda, aga ka Briti kuningakoja prints Andrew kohta. 

Clintoni vastu tunnistada plaanivate inimeste "enesetapulembus" on aga viimaste aastatega legendaarseks muutunud…

Kahtlustele annab lisapõhjust ka asjaolu, et sündmuspaigaks olnud vangla – Metropolitan Correctional Centeri – personali eest kandsid hoolt samuti kaks Hillary Clintoniga seotud ja teda igati toetanud ametiühingu tippjuhti — Ameerika valitsustöötajate föderatsiooni (AFGE) president J. David Cox Sr. ja Ameerika valitsustöötajate föderatsiooni Local 3148 president Serene Gregg — kes kontrollis konkreetse üliturvalise paranduskeskuse vangivalvurite palkamist ja nende töögraafikute koostamist. 

Viimase 21 aasta jooksul on asutuses enesetapu suutnud sooritada vaid üks kinnipeetav, sedagi aastal 1998. Võimalik, et kuuleme peagi, et ka vangla arvukad turvakaamerad lakkasid saatuslikul õhtul salvestamast.

Süüdimõistmise korral, oleks Epsteini seksikaubanduse eest oodanud 45 aastane vangistus, mistõttu tema motivatsioon süüdistusega koostööd teha oli arvestatav.

Viimaste levivate kahtluste kohaselt võib aga Epsteini surm olla hoopiski lavastatud, eesmärgiga tunnistaja turvalisemasse paika toimetada. Selgitust annab vaid aeg.

Samal teemal

Pedofiilia eest kümneks aastaks vangistatud Kaur Hanson vahetas nime
Seksuaalvägivalda on kogenud iga kümnes noor
Tagid:
inimkaubandus, riik, Hillary Clinton, Bill Clinton, pedofiil

Peamised teemad