09:25 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Venemaa ja Soome presidendid

Keelatud teemasid ei ole: Soome täpsustas Putini visiidi kuupäeva

© Sputnik / Сергей Гунеев
Poliitika
lühendatud link
54 0 0

Helsingis kuulutati välja Venemaa presidendi Vladimir Putini Soome visiidi täpne kuupäev - tema Soome kolleeg ütles, et Kremli juhiga peetavatel läbirääkimistel pole "keelatud teemasid".

TALLINN, 14. august — Sputnik.  Venemaa president Vladimir Putin külastab Soomet 21. augustil. Info Venemaa riigipea visiidi täpsest kuupäevast kinnitas Soome presidendi Sauli Niinistö kantselei.

"Venemaa president Vladimir Putin saabub töövisiidile Soome kolmapäeval, 21. augustil 2019," teatas kantselei. 

Samuti teatatakse, et Putini ja Niinistö vahelised läbirääkimised toimuvad Helsingis presidendilossis.

Kohtumisel arutavad kahe riigi juhid Venemaa ja Soome suhete teemat ning vahetavad arvamusi piirkondlikel ja rahvusvahelistel teemadel.

Kõneluste lõpus annavad Soome ja Venemaa presidendid ühise pressikonverentsi. Helsingi loodab, et vestlus tuleb huvitav ja kasulik. Sellest kirjutas oma Twitteris Niinistö ise:

Varem, nagu kinnitas Soome televisiooni- ja raadioettevõte Yle, väitis Sauli Niinistö, et Vladimir Putiniga peetavatel kõnelustel pole "keelatud teemasid".

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kohtusid Venemaa ja Soome presidendid viimati Peterburis Arktika foorumil. Viimati külastas Putin Helsingit 2018. aasta juulis, et osaleda läbirääkimistel USA presidendi Donald Trumpiga.

Loe lisaks:

Samal teemal

Venemaa ja Soome presidendid kohtuvad Sotšis
Putin ja Niinistö arutasid lendude ohutust Läänemere kohal
Tagid:
tippkohtumine, Sauli Niinistö, Vladimir Putin, Helsinki, Venemaa, Soome

Peamised teemad

 • Kapitooliumihoone Washingtonis

  USA võimud süüdistasid Iraani Saudi Araabia naftarafineerimistehaste ründamises. Teheran nimetas neid süüdistusi alusetuks ja tuletas Washingtonile meelde, et Iraani raketid võivad vastuseks tabada selles piirkonnas asuvaid Ameerika sõjaväebaase ja laevu.

  30
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  24
 • Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko

  Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko, kes nimetas hiljuti Kiievi ja Moskva suhete praegust seisu "sulaks", andes mõista, et Venemaa-vastased sanktsioonid ei ole Ukraina juhtkonnale eesmärk omaette.

  28