22:16 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
62 0 0

Suurbritannia endine rahandusminister Philip Hammond on väitnud, et uue peaministri Boris Johnsoni nõudmised ELile pole mõistlikud ja võivad nurjata igasuguse võimaluse blokiga uus Brexiti-tehing sõlmida.

TALLINN, 15. august — Sputnik. UKIP Šotimaa juht Donald MacKay selgitas Sputnikule võimalust, et Suurbritannial seisavad Brexiti ummikseisu tõttu ees üldvalimised.

Sputnik: Kas usute, et Boris Johnsoni nõudmised ELile on põhjendamatud, nagu väidab Philip Hammond?

Donald Mackay: Ma ei ole sellega nõus, ma arvan, et lepe pole oluline ja ma ütleksin, et peaksime lahkuma, ent ELis viibida soovivad inimesed kuhjavad Brexiti nurjamiseks nii palju takistusi, kui võimalik.

Nad ennustavad hukatust ja raskusi ning väidavad, et kokkulepe on möödapääsmatu – ma ei usu, et kokkulepe on üldse vajalik. Arvan, et peaksime 1972. aasta Euroopa Ühenduse seaduse kehtetuks tunnistama ja lahkuma.

Sputnik: Kas Euroliitu jääda soovivad parlamendiliikmed suudavad Brexitit blokeerida?

Donald Mackay: Ma arvan, et Brexiti peatamiseks on neid piisavalt, mis ongi kogu selle protsessi eesmärk. Kogu idee, nagu ei saaks me ilma kokkuleppeta lahkuda, on lihtsalt loba, see on lihtsalt fassaad, kattevari, et proovida tagada EL-i jäämist.

On selge, et EL ei anna meile paremat lepingut ja kui me ei saa ilma kokkuleppeta lahkuda, siis on ainus lõpptulemus see, et me jääme sinna edasi, mida nad tahavadki.

See ongi põhjus, miks UKIPi kui partei seisukoht on ignoreerida lepingut ja lihtsalt lahkuda, vaieldes kõikvõimalike lepete üle juba pärast lahkumist.

Sputnik: Kuidas lahendatakse Brexiti küsimus, kui lahkumisotsus parlamendis blokeeritakse?

Donald Mackay: Ma arvan, et me liigume üldvalimiste poole ja kogu Brexiti teema on selgelt selle olulisim tunnusjoon. Boris Johnson kas valitakse koos parlamendienamusega Brexiti läbiviimiseks tagasi või kui Brexit on oma võlu kaotanud, tähistab see tema ametiaja lõppu.

Siin on panused kõrged, kuid ma pole ka sajaprotsendiliselt veendunud, et Boris Johnson üldse tahab lahkuda, ma ei ole kindel, kas ükski konservatiivide juhtkonnast seda päriselt soovib.

Oleme neid filme juba varem näinud – see on vananemise probleem. Oleme ennegi näinud, kuidas konservatiivne partei teeskleb, nagu tahaks nad EList lahkuda, ent seda ei juhtu kunagi.

Ma mäletan Maastrichti kõik need aastad tagasi, John Majori reetmist.

Ta esitles end euroskeptikuna, kuid ta polnud midagi sellist. Nüüd näeme vanade filmide korduslavastusi ja ma kahtlustan, et kõik, mida nad peavad tegema, on ainult kokkuleppe sõlmimisest rääkimine, kuid me ei saa seda kunagi tehtud, rääkides seetõttu pidevalt millestki, mida kunagi ei realiseeru.

Siin on üks põhjusi, miks minusugused inimesed ei pea konservatiive parteiks, kes meid EList välja viiks.

Loe veel:

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Suurbritannia pööras Euroopa Liidule selja
Tagid:
Europarlament, parlament, Boris Johnson, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad