03:54 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
7410

Venemaa välisminister Sergei Lavrov juhtis taas tähelepanu ebaausatele trikkidele, mida lääs võitluses Venemaa RT ja Sputniku vastu kasutab.

TALLINN, 15. august — Sputnik. Lääne suhtumises Venemaa meediasse – Sputnikusse ja RT-sse – leiduvad kõik kõlvatu konkurentsi tunnusmärgid. Seda teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Esinedes neljapäeval, 15. augustil ülevenemaalisel noorte haridusfoorumil "Mõtete territoorium", tuletas välisminister meelde, et Sputnikut ja RT-d survestavad jätkuvalt mitmete lääneriikide võimud. Näitena tõi Lavrov hiljutise juhtumi Suurbritannias.

"RT ja Sputnik lõid koos olukorra, kus neid nimetatakse läänes "peamiseks ohuks avalikule arvamusele". Muide, hiljuti toimus Londonis meediavabaduse ülemaailmne konverents. RT-d ja Sputnikut sinna lihtsalt ei kutsutud, öeldes: "Te pole mitte massimeedia väljaanne, vaid propagandavahend," tsiteerib RT välisministrit.

"Kuidas see teile meeldib?" küsis Sergei Lavrov.

Tema hinnangul, kui Venemaa meedia suhtes rakendatakse "pehme jõu" ruumis niisuguseid põhimõtteid ja kriteeriume, näeb see välja nagu katse "tagada endale ebaausa konkurentsi abil ühepoolne eelis."

Sputnik Eesti andmeil keeldusid Londonis toimunud ülemaailmse meediavabaduse konverentsi korraldajad selle aasta juulis RT ja Sputniku akrediteerimisest. On teada, et üritus toimus Briti välisministeeriumi eestvedamisel.

Selgitades niisuguse otsuse põhjuseid, esitas Briti välispoliitikaamet alusetud süüdistusi, öeldes, et Sputnik ja RT "levitavad desinformatsiooni".

Venemaa saatkond Londonis nimetas omakorda Suurbritannia välisministeeriumi otsust diskrimineerivaks.

"Ei ole võimalik leida paremat illustratsiooni meediavabaduse tegelikule olukorrale Ühendkuningriigis. Konverentsil plaaniti aga, niipalju kui mina sellest aru saan, arutada ajakirjanike olukorda kõikjal maailmas, mitte ainult selles riigis," rääkis ajakirjanikele Londonis asuva Venemaa diplomaatkorpuse pressiesindaja.

Ärge laske neid kuhugi, võtke neilt kõik õigused, vältige nendega suhtlemist – demokraatia hetkeseis Eestis

Vene meedia tööle tehakse takistusi ka Eestis. Näiteks on Eesti ametnikele tungivalt soovitatud Sputniku esindajatega Eestis mitte vestelda ja Tallinn peab täiesti normaalseks keeldumist Sputniku ajakirjanike akrediteerimisest valitsuse ja teiste ametivõimude pressikonverentsidele.

Hiljuti liitus võitlusega "vaenuliku" meedia vastu Eesti Kaitseliit, kelle liikmed algatasid allkirjade kogumise petitsioonile seaduse vastuvõtmiseks, mis keelaks Sputnik Eesti ja Baltnewsi portaalidel Eesti riiklikku .ee domeeni kasutada.

Kaitseliitlaste algatust kommenteerides märkis Tallinna Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov Sputnik Eestile antud intervjuus, et sellised rünnakud on vastuolus väärtustega, millest Eesti riik ise teistele valjuhäälselt kuulutab.

"Sõnavabadus pole isegi mitte demokraatia, vaid iga normaalse riigi põhimõte, mis soovib oma probleemidest aru saada ja neid lahendada. Kui me probleemidest ei räägi, siis ei saa me neid ka lahendada," sõnas Semjonov.

Директор эстонского центра по правам человека Алексей Семенов
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti Inimõiguste Keskuse direktor Aleksei Semjonov

"Kui aga räägime, tähendab see, et me ei pea suud kinni toppima ka neil, kes kõnelevad asjadest teistmoodi, kui meie seda tahaksime," lisas inimõiguslane.

Loe lisaks: 

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
Sputnik, RT, meedialahingud, sõnavabadus, Sergei Lavrov

Peamised teemad