08:35 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
86 0 0

Peaminister Jüri Ratas kohtus reede õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et "arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks".

TALLINN, 16. august — Sputnik. Ratase hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik, kirjutas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias

"Praeguseks on kindel, et Siseministeerium ei ole algatanud ega plaani enam ka alustada PPA juhi Elmar Vaheri osas distsiplinaarjuurdlust. Samuti tõdesid nii siseminister kui rahandusminister, et on tarvis kõigi osapoolte pingutusi taastamaks töörahu PPAs ning normaalne töösuhe ministri ja ameti juhi vahel. Teen kõik endast oleneva, et sellele kaasa aidata," seisab postituses. 

"Valitsuse jaoks on oluline minna edasi Siseministeeriumi ning Politsei- ja Piirivalveameti haldusalasse jäävate tähtsate küsimustega, milleks on näiteks idapiiri väljaehitamine, piirikaitse tugevdamine ning sisekaitsereservi loomine eriolukordade puhuks. Need ettevõtmised vajavad ministeeriumi ja PPA asjatundlikkust ning ühiseid pingutusi," kirjuats peaminister. 

Siseministeerium teatas ennem, et Jüri Ratas ja Mart Helme kohtuvad kolmapäeval ning kuni kolmapäevani Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri küsimuses mingisugust menetlust ei toimu.

Siseminister Mart Helme teatas neljapäeval, et alustas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlust ning alates reedest, 16. augustist on Vaheriga töösuhe peatatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher tunnistas, et tal on konflikt siseminister Mart Helmega ja ta on keeldunud ametit maha panemast.

EKRE esimees Mart Helme
© AP Photo / Tanel Meos

"Ma olen olukorras, kus ühe valitsuse erakonna poliitikud survestavad mind ametist lahkuma," ütles Vaher.

Ratase sõnul on Politsei- ja Piirivalveamet olnud eeskujulik organisatsioon, mis teeb oma igapäevast tööd, et kõik saaksid elada turvalises ühiskonnas ja elukeskkonnas. 

Balti riikide elanikest usaldavad oma riigi politseid ja sõjaväge enim Eesti ja vähim Läti elanikud, selgus eurobaromeetri küsitlusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul. Eestimaalastest usaldab politseid 80 protsenti, Leedu elanikest 76 protsenti ja Läti elanikest 60 protsenti.

Mart Helme on Eesti Vabariigi siseminister alates 29. aprillist 2019. Ta on alates aastast 2013 Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees.

Loe lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Olete õigel teel, seltsimehed: siseminister võrdles Brexitit NSV Liidust lahkumisega
Siseminister teeb ettepaneku Elmar Vaheri ja Kuno Tammearu ametis jätkamiseks
Kallim idapiir: Vaheri pädevus on kahtluse all
Eesti siseminister on valmis kohtuma oma Venemaa kolleegiga
Tagid:
siseministeerium, poliitika, PPA, Elmar Vaher, Mart Helme, Jüri Ratas

Peamised teemad