21:28 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
149 0 0

Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

TALLINN, 17. aug — Sputnik. Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles juba reedel, et ta pole enne näinud, et mõni minister niimoodi teise ministri haldusalas laamendaks nagu seda tegi rahandusminister Martin Helme, püüdes tagandada politseijuht Elmar Vaherit ebaseaduslikult ametist, mistõttu pidanuks peaminister Jüri Ratas nii puhkusel viibiva siseminister Mart Helme kui Martin Helme ametist vabastama, edastas ERR.

Peaminister Jüri Ratas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Selles valguses koguneski laupäeval Reformierakonna juhatus ning otsustas, et Ratase valitsusele tuleb avaldada umbusaldust.

"Eestil ei ole toimivat valitsust ja selle eest vastutab peaminister. Kui valitsuse ministrid ületavad võimupiire, ei pea seadusi ja reegleid millekski, sisuliselt sülitavad õigusriigi peale ja peaminister vaatab seda pealt ja ütleb, et kõik on õige ja lubatav, siis selle segaduse eest vastutab peaminister," põhjendas Kallas ERR-ile Jüri Ratase valitsuse umbusaldamist.

"Politsei- ja piirivalveameti peadirektor süüdistab valitsuse liikmeid sisuliselt võltsimises. Lisaks üritab rahandusminister siseministri eest peaministri teadmata vabastada politsei- ja piirivalveameti juhti," kirejldas Kallas olukorda, seisab Reformierakonna kodulehel

"Sellises olukorras ei jää peaministril küll muud üle, kui sellised ministrid vabastada või siis terve valitsusega tagasi astuda," ütles Kallas.

Siseminister Mart Helme teatas neljapäeval, et alustas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlust ning alates reedest, 16. augustist on Vaheriga töösuhe peatatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher tunnistas, et tal on konflikt siseminister Mart Helmega ja ta on keeldunud ametit maha panemast.

Peaminister Jüri Ratas kohtus reede õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et "arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks".

"Mulle teeb heameelt, et olukord on pärast esialgseid liialt emotsionaalseid ja rutakaid käike rahunenud ning nii siseminister kui PPA peadirektor on avaldanud soovi sisulisele tegevusele orienteeritud koostöö taastamiseks," ütles Ratas.

Loe lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
poliitika, umbusaldus, valitsus, Elmar Vaher, Mart Helme, Jüri Ratas

Peamised teemad