13:47 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
63 0 0

Peaminister Jüri Ratase sõnul kohtuvad politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja lõppeval teda vallandada soovinud siseminister Mart Helme kolmapäeval, et oma suhted selgeks rääkida.

TALLINN, 17. august — Sputnik. Siseminister lubas Ratasele, et kolmapäeval (21. augustil), kui ta läheb tööle, siis ta kohtub PPA juhiga ja nad räägivad silmast silma, sellest teatas Ratas laupäeval ERR-i ajakirjanikule.

Peaminister kohtus reedel puhkusel oleva siseminister Mart Helme ning teda asendades Vaherit vallandada püüdnud rahandusminister Martin Helmega.

Peaminister jättis vastamata ajakirjaniku küsimusele, kas ja millega Helmed põhjendasid Vaheri kiirkorras vabastamise soovi.

Siseminister Mart Helme teatas neljapäeval, et alustas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlust ning alates reedest, 16. augustist on Vaheriga töösuhe peatatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher tunnistas, et tal on konflikt siseminister Mart Helmega ja ta on keeldunud ametit maha panemast.

"Ma olen olukorras, kus ühe valitsuse erakonna poliitikud survestavad mind ametist lahkuma," ütles Vaher.

Jüri Ratas kohtus eile õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et "arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks".
Peaministri  hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik.

Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

Loe lisaks: 

Peaminister: Vaheri tagandamiskatse oli täiesti lubamatu

Eesti politsei juht kommenteeris oma konflikti siseministriga

Massihüsteeriast "valitute" hüsteeriani: Helme lõhub Eesti ideoloogia alustalasid

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
EKRE juht Mart Helme: võime Reformierakonna opositsiooni saata
Helme sõnad laulva revolutsiooni "massihüsteeriast" külvasid taas segadust
Tagid:
valitsus, PPA, poliitika, Elmar Vaher, Mart Helme, Jüri Ratas

Peamised teemad