01:29 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
9421

Venemaa saatkond Lätis naeris välja määratud karistused Venemaa uudistekanali "Rossija 24" saadete edastamise eest.

TALLINN, 20. aug — Sputnik. Politoloog Aleksei Zudin märkis raadio Sputnik eetris, et Baltimaade russofoobia on muutunud nende riigipoliitika osaks. 

Venemaa saatkond Lätis kommenteeris irooniliselt Läti rahvusliku elektroonilise meedia nõukogu otsust karistada ühteteistkümmet Läti kaabelvõrgu operaatorit, kelle pakettides on ka kanal "Rossija 24".

"Mis teha, kui kõik on halvasti ja raha ei anta? Läti meediaregulaator teab lahendust! Vaja on vaid leida näiteks 2,5 kuud tagasi Venemaa telekanalil "Rossija 24" ilmunud saade ja kuulutada selles kõlanud "vaenukõnest". Ongi kõik! Asi "tehtud"! Kaabellevioperaatorid, mitte midagi isiklikku," öeldakse Venemaa saatkonna Facebooki-postituses.

Sputnik Latvia teatel nägi Läti elektroonilise meedia nõukogu "vaenu õhutamist" 30. mail eetris olnud "Rossija 24" uudistesaates kõlanud väites, et vastvalitud Läti president Egils Levits oli otseselt seotud Läti venekeelsete elanike diskrimineerimisega. Sellega seoses algatati kanalit edastavate kaabellevioperaatorite vastu haldusasjad.

Olukorda kommenteeris Raadio Sputnik eetris Venemaa välisministeeriumi Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi võrdleva politoloogia kateedri vanemõpetaja, politoloog Aleksei Zudin.

Venemaa pehme jõu üks oluline instrument - populaarsed Venemaa telekanalid - on seal juba ammu ärevust tekitanud, sest midagi adekvaatset neile vastu panna ei suudeta. Seetõttu jääb ainus võimalus - kui mitte keelud, siis üha rohkem piiranguid ja survet," ütles Zudin.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Ukraina terviklikkuse kaitsel: Lätis blokeeriti Baltnewsi kohalik portaal
Venemaa "külg" olgu soe: lätlasi kutsuti üles "eilsed sõjad" unustama
Panna kinni või mitte: Eesti valitsuserakonnad Baltnewsi sulgemisest
Tagid:
võrguteenus, keeld, Rossija 24, president, Läti

Peamised teemad