20:37 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
10120

Pärast läbirääkimisi Venemaa riigipea Vladimir Putiniga väljendas Prantsusmaa president Emmanuel Macron veendumust, et Venemaa tulevik on euroopalik.

TALLINN, 20. august — Sputnik. Prantsusmaa president Emmanuel Macron jagas selle vestluse üksikasju, mille ta pidas Venemaa riigipea Vladimir Putiniga, kes käis 19. augustil ametlikul visiidil Prantsusmaal.

Riigipeade kohtumine toimus Brégançoni kindluses ning kestis kolm ja pool tundi.

Enamik sellest ajast möödus kinniste uste taga. Pärast vestlust kirjutas Emmanuel Macron Twitteris, et on veendunud Venemaa euroopalikus tulevikus. "Me usume Euroopasse, mis ulatub Lissabonist Vladivostokini," rõhutas Prantsusmaa president.

Президент РФ Владимир Путин и президент Франции Эммануэль Макрон во время встречи в резиденции президента Франции
© Sputnik / Сергей Гунеев
Venemaa Föderatsiooni president Vladimir Putin ja Prantsuse Vabariigi president Emmanuel Macron

Tema sõnul arutasid presidendid kohtumisel olukorda Liibüas ja Süürias, aga ka metsatulekahjusid ja igikeltsa sulamist Siberis. Macron tunnustas Venemaa pühendumust ühisele võitlusele kliimamuutuse vastu.

"Ma tervitan (Venemaa — Toim) otsust alustada Pariisi kliimaleppe ratifitseerimist. See on tugev sümboolne žest. Me peame seda teed ka edasi käima," kirjutas ta.

Selles osas sai Prantsuse pool oma tahtmise.

Selle pressikonverentsi lõpus märkis Prantsuse president, et Prantsusmaa arvestab sellega, et ta hakkab mängima rolli Venemaa ja Euroopa Liidu vahelise uue julgeolekuarhitektuuri loomisel.

Ma usun sellesse. Meie kaks suurt rahvast peavad elama koos," ütles kokkuvõtteks Macron, keda tsiteerib RIA Novosti.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Venemaa president Vladimir Putin saabus esmaspäeval, 19. augustil, ühepäevasele visiidile Prantsusmaale.

Tema lennuk maandus Marseille" lennujaamas. Sealt lendas Putin Brégançoni lossi Macroniga kohtuma spetsiaalselt Venemaalt kohale toodud kopteriga Mi-8.

Loe lisaks:

Samal teemal

Mida ootavad eksperdid Putini visiidilt Lõuna-Prantsusmaale
Prantsuse kollavestid protestisid taas presidendi vastu
Tagid:
Venemaa, president, Vladimir Putin, Emmanuel Macron, Prantsusmaa

Peamised teemad