14:23 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
60 0 0

Itaalia peaminister Giuseppe Conte teatas, et esitab president Sergio Mattarellale riigis puhkenud ägeda poliitilise kriisi tõttu lahkumisavalduse.

TALLINN, 20. august — Sputnik. "Kuulan väga tähelepanelikult kõiki tänaseid kõnesid, kuid kavatsen antud poliitilise ülemineku lõpule viia, öeldes, et lähen pärast istungi lõppu vabariigi presidendi juurde ja esitan talle lahkumisavalduse," vahendab RIA Novosti Conte poolt senatis tehtud avaldust.

Tema etteastet kandsid üle Itaalia telekanalid.

"Viie Tähe Liikumise" ja "Liiga" partei moodustatud valitsuskoalitsioon lakkas eksisteerimast 8. augustil, mil asepeaminister ja "Liiga" juht Matteo Salvini teavitasid Contet tõsistest erimeelsustest liitlastega "Liikumisest" ja nõudsid ennetähtaegsete valimiste läbiviimist.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, nimetas Conte koalitsioonipartner, Itaalia asepeaminister Matteo Salvini Putinit suureks presidendiks ja lisas, et "hakkab töötama selle nimel, et taastada head suhted Venemaaga".

Itaalia asepeaminister ja ühtlasi siseminister, valitsusse kuuluva erakonna Lega (Liiga) liider Matteo Salvini andis kiitva hinnangu Venemaa presidendile Vladimir Putinile ja lubas parandada suhteid Moskvaga.

Muude suurima austuse ära teeninud tänapäeva tipp-poliitikute hulgas mainis asepeaminister USA presidenti Donald Trumpi, Brasiilia presidenti Jair Bolsonarot ja Ungari peaministrit Viktor Orbánit.

Oma Vene-sõbraliku hoiaku poolest tuntud Salvini on korduvalt avaldanud arvamust, et Moskva-vastased sanktsioonid tuleks tühistada.

Juulis — pärast pidulikku õhtusööki, mille Itaalia peaminister Giuseppe Conte oli andnud Itaaliat ja Vatikani külastanud Vladimir Putini auks — nimetas Salvini Venemaa liidrit üheks sellistest inimestest, kes jätavad jälje ajalukku, ja ütles, et Putin on "lihtne mees".

Venemaa riigipea käis juulikuu algul ametlikul visiidil Itaalias. Ta kohtus seal Rooma paavsti, president Sergio Mattarella ja Itaalia peaministri Giuseppe Contega.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Putin rääkis vestlusest Rooma paavstiga
Ekspert: miks president Putin taas paavstiga kohtub
Tagid:
Rooma, ennetähtaegne, tagasiastumine, Matteo Salvini, Giuseppe Conte, peaminister, Itaalia

Peamised teemad