05:59 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
83 0 0

Juhul kui Suure Seitsme liikmesriigid tahavad tõsist juttu ajada, tuleb Venemaa naasmise küsimus kõigepealt avalik-meelelahutuslikust vallast professionaalsesse sfääri üle tuua, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Matia Zahharova.

TALLINN, 22. august — Sputnik. Venemaa kaalub küsimust enda naasmisest Suure Seitsme (G7) tegevusse ja annab vastuse alles siis, kui on sõnastatud ja edastatud konkreetsed ettepanekud, vahendab RIA Novosti.

"Konkreetsed ettepanekud, juhul kui need on olemas, peavad saama sõnastatud ja Venemaa poolele vaagimiseks üle antud. Praegu on raske aru saada, millest jutt käib," märkis ta.

Zahharova lisas, et kui Suure Seitsme liikmesriigid tahavad tõsiselt kõnelda, siis tuleb kõigepealt selle teema arutelu avalik-meelelahutuslikust vallast professionaalsesse sfääri üle tuua.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, nimetas Venemaa riigipea Vladimir Putin omakorda igasuguseid sidemeid Suure Seitsme riikidega kasulikeks, kuid nentis ühtlasi, et ei sea seda endale "eesmärgiks iseeneses".

Ta tuletas ühtlasi meelde, et omal ajal nurjasid just lääneriigid G8 tippkohtumise korraldamise Venemaal. Venemaa Föderatsiooninõukogus tehti ettepanek mitte piirduda vaid Venemaa naasmisega Suure Seitsme koosseisu, vaid laiendada seda Suure Kümneni, lülitades sinna ka India ja Hiina.

Suure kaheksa formaat Venemaa osavõtul eksisteeris alates 1998. aastast. 2014. aastal kahanes see G7-ks, kui klubi liikmed oma vastuseisu tõttu Krimmi Venemaaga taasühendamisele otsustasid jätta järjekordsele tippkohtumisele Sotši minemata ning kogunesid ilma Venemaad kaasamata Brüsselis.

Krimmist sai Venemaa piirkond pärast seal 2014. aasta märtsis korraldatud referendumit, kus 96,77% vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastopoli elanikest hääletas Venemaaga liitumise poolt.

Rahvahääletus korraldati pärast Ukrainas 2014. aasta veebruaris toimunud riigipööret. Kiiev peab Krimmi endiselt oma, kuid "ajutiselt okupeeritud" territooriumiks.

Putin on omalt poolt korduvalt kinnitanud, et küsimus Krimmi kuulumisest Venemaale on igaveseks suletud.

Viimatine Suure Kahekümne tippkohtumine Venemaa osalusel toimus tänavu juunis Jaapanis Osakas.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tulemuseta tulemus, kõik on rahul
Trump: viime USA maailmakaubandusorganisatsioonist välja
Tagid:
Venemaa välisministeerium, Sergei Lavrov, Donald Trump, USA, Venemaa, G7

Peamised teemad