22:08 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
124 0 0

Venemaa tuntud politoloog, ajalooteaduste kandidaat Mihhail Smolin avaldas oma arvamust USA presidendi Donald Trumpi soovi kohta Gröönimaa ära osta.

TALLINN, 22. august — Sputnik. Eksperdi sõnul näitab Valge Maja peremees end antud juhul juba mitmendat korda ärimehena, aga poliitikas seesugused meetodid edu ei too.

"Ma arvan, et säärane poliitiline künism ei vii mitte kuhugi, sest Taanil pole põhjust mis tahes raha eest sedavõrd suurt saart maha müüa."

Trump ei saavuta siin midagi, vaid näitab järjekordselt üles küündimatust poliitilistes ettevõtmistes, sest ta ei suuda nähtavasti ikka veel kuidagi aru saada, et niisugust otsest surveavaldust ei peeta ettekäändeks teatud toimingutele."

"USA ei ole enam see riik, kes nõnda karmil kombel saaks oma sihte saavutada," ütles Smolin intervjuus raadiole Sputnik.

Üldiselt aga, nagu politoloog eeldab, on Trumpi ilmselgeks eesmärgiks Ameerika Ühendriikide riigipeana saavutada USA-le võimalus osaleda "Arktika jaotamises" ja sealsele Venemaa kohalolekule kanna peale astuda.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teatas USA president Donald Trump äsja, et kaalub täiesti tõsimeeli võimalust Taanilt Gröönimaa ära osta. Tema sõnul on "sisuliselt tegemist hiiglasliku kinnisvaratehinguga".

Vastusena Valge Maja peremehe algatusele nimetas Taani peaminister Mette Frederiksen mõtet mingisugustest riigi territooriumi ostu-müügitehingutest juba iseenesest absurdseks.

Премьер-министр Дании Метте Фредериксен
© AP Photo / Markus Schreiber
Taani peaminister Mette Frederiksen

"Tegemist on absurdse arutlusega, ka (Gröönimaa peaminister – toim.) Kim Kielsen on selgelt mõista andnud, et Gröönimaa ei ole müügiks, nii et kõik need jutud on lõppenud," teatas Frederiksen ajakirjanikele antud kommentaaris.

Riigidepartemangu avalduses teatati, et USA riigisekretär Mike Pompeo arutas president Donald Trumpi Kopenhaageni riigivisiidi ärajätmise taustal oma ametivenna, Taani välisministri Jeppe Kofodiga riikidevahelist koostööd, sealhulgas sõjalise koostöö tugevdamist Gröönimaaga.

Loe lisaks:

Samal teemal

Taani kuninganna saabus Eestisse uhke jahiga
Tagid:
ost, Gröönimaa, Atlandi ookean, USA, Donald Trump, Taani

Peamised teemad