20:00 22. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1058
  • RUB70.4361
Ildus Jarulin

Ekspert Venemaa-vastaste sanktsioonide tulevikust: kuulda on matusekellade helinat

Фото из личного архива автора
Poliitika
lühendatud link
8511

Poliitikateaduste doktor, Venemaa riikliku Vaikse ookeani ülikooli professor Ildus Jarulin pakkus välja oma ennustuse lääneriikide Venemaa-vastaste sanktsioonide tuleviku osas.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Eksperdi hinnangul lubavad hiljutised sündmused kõnelda sellest, et piirangud hakkavad päevast päeva nõrgenema ning kaovad edaspidi üldse.

Seda kinnitavad eksperdi hinnangul Venemaa presidendi kohtumised paljude Euroopa riikide riigipeadega ja sellele järgnenud avaldused. Professor lisas, et ka Donald Trumpi administratsioon ei välista praegu võimalust kutsuda Putin G7 tippkohtumisele, mis toimub tuleval aastal USA-s.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et meedias ilmunud teadete kohaselt on Pariis ja Washington kokku leppinud Venemaa kutsumises Suure Seitsmiku tippkohtumisele.

Ameerika ajakirjaniku Kylie Atwoodi andmetel nõustus Valge maja peremees telefonikõneluses Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni sellekohase ettepanekuga.

Viidates oma allikale Trumpi administratsioonis, kinnitab Atwood, et USA ja Prantsusmaa riigipeade telefonikõnelus toimus 20. augustil, seega järgmisel päeval pärast Vladimir Putini ja Emmanuel Macroni kohtumist Prantsusmaal.

Venekeelset intervjuud professor Ildus Jaruliniga saab kuulata siit: 

Lugege lisaks:

Samal teemal

Saksamaa palub USA-lt vabastust Venemaa-vastastest sanktsioonidest
Politoloog: Ratase sõnad sanktsioonidest on takkakiitmine EL-le ja USA-le
Trump allkirjastas määruse uutest Venemaa-vastasest sanktsioonidest
Rahandusteadlane USA Venemaa-vastastest sanktsioonidest: kõik on tehtud üsna kavalasti
Tagid:
Donald Trump, Emmanuel Macron, G7, sanktsioonid, Venemaa

Peamised teemad