20:04 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Poliitika
lühendatud link
6210

Venemaa rajab India lõunaossa Bangalore’i GLONASS-i tugijaama, India aga Moskva lähistele NavIC-i jaama.

TALLINN, 26. august — Sputnik. India Kosmoseuuringute Organisatsiooni (ISRO) juht Kailasavadivoo Sivan teatas, et India ja Venemaa arutavad võimalusi rajada teineteise territooriumile tugijaamad satelliitnavigatsiooni tõhustamaks toimimiseks, vahendab RIA Novosti

Venemaa Riigiduuma ratifitseeris satelliitsüsteemide kokkuleppe Hiinaga
© Sputnik / Владимир Федоренко

“Me tahame luua Venemaal maapealse tugijaama oma navigatsioonisüsteemile NavIC. Venemaa omakorda tahaks Indias rajada vastava tugijaama oma satelliitnavigatsioonisüsteemile GLONASS."

"Vene tugijaam hakkab paiknema Bangalores ning meie oma tõenäoliselt Moskvas,” teatas ISRO juht.

Vastates küsimusele mehitatud kosmosemissiooni Gaganyaan tarbeks Venemaalt seadmete hankimisest, ütles Sivan: “Arutelu selle üle alles kestab, midagi ei ole veel kokku lepitud. Peame otsustama, kas meil tasub nende varustust osta, see peab meile sobima.”

On teatatud, et kosmosesse saadetakse kolm inimest – kaks meest ja naine. Eeldatavalt pakub Moskva New Delhile omapoolset abi antud projekti elluviimiseks. India suursaadik Venemaal Bala Venkatesh Varma on intervjuus RIA Novostile teatanud, et kahe riigi tegelik koostöö selles suunas saab alguse juba 2019. aastal.

Esimene ja seni ainus India kosmonaut käis orbiidil 1984. aasta aprillis nõukogude kosmoselaevaga Sojuz T-11. Selleks oli sõjaväelendur Rakesh Sharma.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Uus pommituslennuk Tu-22-M3M kasutab tehisintellekti
Tagid:
navigatsioon, satelliit, GLONASS, Venemaa, India ookean, India

Peamised teemad