21:15 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Poliitika
lühendatud link
G7 vs G8 (14)
63 0 0

Pärast seda, kui G7 riikide juhid keeldusid toetamast Trumpi ettepanekut Venemaa naasmiseks klubisse, hakkas olukord Biarritzi tippkohtumisel "kuumaks kiskuma".

TALLINN, 26. august — Sputnik. Esmaspäeval lõpeb Prantsismaal Biarritzis Suure Seitsme (G7) riigijuhtide tippkohtumine. Eile pidasid ühenduse liikmed aru Venemaa klubisse naasmise üle. Arutelu ajas USA presidendi ülejäänud partneritega tülli.

Trumpi sõnul peab Venemaa "saalis kohal olema". RIA Novosti teatab Guardiani artiklike viidates, et Ameerika Ühendriikide riigipea avaldus tekitas "tuliseid vaidlusi".

Teadlik allikas ütles väljaandele, et Venemaa küsimust arutades jäi Jaapani peaminister Shinzō Abe erapooletuks, Itaalia peaminister aga Giuseppe Conte aga toetas ettepanekut kutsuda Venemaa tuleval aastal USA-s toimuvale G7 tippkohtumisele.

Donald Trump nende arvamusega ei nõustunud, selgitades, et Põhja-Korea, Süüria ja Iraani küsimuste arutamiseks on Venemaa osalus foorumil hädavajalik.

G7 tippkohtumine toimub Prantsusmaal Biarritzis 24.–26. augustini. Foorumi viimasel tööpäeval kavatsevad selle osalised arutada terrorismivastase võitluse, keskkonna- ja kliimaküsimuste ning küsimusi koostööst Aafrika riikidega.

Eeldatavalt annavad Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja USA president Donald Trump ajakirjanikele ühise pressikonverentsi tippnõupidamise tulemuste asjus.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on Kremlis  Trumpi avaldust Venemaa klubisse naasmise kohta juba kommenteeritud.

Venemaa presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul saab juhul, kui saabub kutse tippnõupidamisele, see kaalumisele võetud. Kremli esindaja tuletas meelde Putini seisukohta, mis seisneb selles, et kontaktid Suure Seitsmikuga tulevad kasuks, kuid klubisse naasmine ei ole Venemaa jaoks omaette eesmärgiks.

Lugege lisaks:

Teema:
G7 vs G8 (14)

Samal teemal

"Kolp ja kondid": Ameerika kaotas külma sõja Venemaale
Tagid:
Venemaa, Trump, tippkohtumine, G8, G7

Peamised teemad