11:43 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
55 0 0

Suurbritannia opositsiooniparteide ühisavalduses sedastatakse, et nende parteide juhid on sõlminud kokkuleppe ühiste jõududega Suurbritannia leppeta lahkumisele Euroopa Liidust vastu seista.

TALLINN, 28. august — Sputnik.  Leiboristliku Partei esimees Jeremy Cobryn kohtus teisipäeval Šoti Rahvuspartei, liberaaldemokraatide, roheliste ja sõltumatu rühmituse Change UK esindajatega, vahendab RIA Novosti.

Vene majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš
© Фото : из личного архива Александра Носовича

Dokumendis on kirjas, et kohtumisel osalenud leppisid kokku, et ühisel jõul üritatakse kokkuleppeta Brexitit ära hoida, kasutades sealhulgas võimalust seadusi vastu võtta või kuulutada valitseva Konservatiivse Partei suhtes välja umbusaldushääletus.

Teades, et Suurbritannial puuduvad üksi hakkama saamiseks piisavad ressursid, püüavad riiki valitsevad ringkonnad Brexitit iga hinna eest ära jätta, protsessi vaheldumisi naeruvääristades või demoniseerides ja sellega igati venitades.

Plaani rikkus mõnevõrra hiljuti küsitluse käigus ilmnenud toetuse suurenemine Brexitile, mis koheselt kahtluse alla seati.

Suurbritannia peab 31. oktoobril Euroopa Liidust lahkuma, kuid Brexitiga seotud asjalood on ummikusse jooksnud – riigi parlament ei ole päri EL-iga sõlmitud kokkuleppega selle praegusel kujul, ent on ka kategooriliselt leppeta Brexiti vastu.

Ettekäändeks tuuakse Iirimaa piiri küsimus, majanduspiir moodustuks praeguse leppe kohaselt Inglismaa ja hetkel tema kontrolli all oleva Põhja-Iirimaa vahele.

Euroopa Liit keeldub läbirääkimisi jätkamast ja lepingut muutmast. Eeldatakse, et poolte läbirääkimised kestavad siiski 31. oktoobrini.

Lugege veel:

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Suurbritannia pööras Euroopa Liidule selja
Tagid:
Euroopa Liit, Boris Johnson, Brexit, parlament, Suurbritannia

Peamised teemad