04:24 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Poliitika
lühendatud link
G7 vs G8 (14)
13610

Mis teistel meelel, see Macronil keelel – Suure Seitsmiku liikmed asuvad nüüd igaüks oma suhteid Venemaaga ise korraldama. Prantsusmaa president Emmanuel Macron väitis oma kõnes riigis resideeruvaile välissaadikuile, et lääneriikide ülemvõim on geopoliitiliste muutuste tõttu lõpule jõudmas.

TALLINN, 28. august — Sputnik.  Élysée palee kodulehel Twitteris üle kantud üritust vahendas RIA Novosti.

"Esiritta on nihkunud Hiina ning Venemaagi teeb oma strateegias suuri edusamme," rõhutas Macron.

Prantsusmaa president juhtis tähelepanu olulisele vajadusele suhted Moskvaga "põhjalikult läbi mõelda", kuna ilma Venemaa osaluseta ei ole võimalik Euroopas uut julgeolekuarhitektuuri üles ehitada.

Riigipea lisas, et Pariis ja Moskva peavad üheskoos midagi maailmarahu heaks ette võtma, vastasel juhul jääb Euroopa USA ja Venemaa vahelise strateegilise võitluse näitelavaks.

Prantsusmaa riigipea nentis, et Moskvat Euroopa suurriikidest eemale tõugata oleks suur viga. See kätkeb endas ohtu, et Venemaa sõlmib liidu Hiinaga ning see pole sugugi Euroopa huvides, sõnas Macron kokkuvõtteks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutanud on, ärgati liiga hilja. Venemaa ja Hiina vaheline liit on nüüdseks reaalsus.

Venemaad G8-st välja tõugates loodeti sanktsioonide abil jõuda võimuvahetuseni Moskvas, mis aga valearvestuseks osutus. 

Praegu mõistavad kiiresti tähtsust kaotava G7 liikmed, et, nii sõjaliselt kui ka majanduslikult sõltub neist üha vähem, globaalpoliitikast rääkimata.

Ka kontroll ülemaailmse rahandussüsteemi üle hakkab tasapisi käest libisema. Jäänud on veel vaid domineerimine massimeedias...

Venemaale seevastu sobib tunduvalt paremini G20 struktuur, mis maailma adekvaatsemalt esindab. G8 taasloomiseks puudub Moskval igasugune vajadus.

Seda on kinnitanud nii presidendi pressisekretär Peskov, kui välisminister Lavrov, kes kinnitas, et "aeg on edasi läinud" ja G8 minevikku jäänud.

Lugege lisaks:

Teema:
G7 vs G8 (14)

Samal teemal

Puškov G8 formaadist: Venemaale tingimuste seadmine on halb poliitika
Trumpi prognoos: Vladimir Putin kutsutakse G8 tippkohtumisele USA-sse
Tagid:
Lääs, Venemaa, Emmanuel Macron, Prantsusmaa, G8, G7

Peamised teemad