12:14 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
49 0 0

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson teatas, et parlamendi töö peatatakse kuni 14. oktoobrini.

TALLINN, 29. august — Sputnik. „Peaminister vestles Tema Majesteedi kuningannaga ja palus viimasel lõpetada septembri teisel nädalal praeguse parlamendi istungjärk.

Brexiti pooldajate meeleavaldus Londonis
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Traditsiooniliste parteikonverentside hooaja lõppedes algab praeguse parlamendi teine istungjärk kuninganna kõnega esmaspäeval 14. oktoobril,“ vahendab RIA Novosti peaministri kantseleist saabunud teadet.

Arvestades, et parlamendiliikmed saabuvad suvepuhkuselt 3. septembril, on neil enne ja pärast töö peatamist vaid mõni päev, et takistada Ühendkuningriigil ilma kokkuleppeta EList lahkumast.

Johnson põhjendas parlamendi töö peatamise otsust vajadusega viia ellu sisepoliitiline programm.

Samal ajal näevad paljud kolleegid peaministri otsuses soovi piirata nende hääleõigust Brexiti küsimustes nii palju kui võimalik. Parlamendi alamkoja eesistuja John Bercow sõnul on Johnsoni eesmärk takistada parlamendil lahkumistingimusi arutamast.

„Parlamendi töö peatamisest saab demokraatliku protsessi ja parlamendiliikmete kui rahva poolt valitud esindajate õiguste solvamine,“ seisab avalduses.

Endine rahandusminister Philip Hammond nimetas peaministri otsust „sügavalt ebademokraatlikuks“: „See on jäme põhiseaduslik rikkumine - mitte anda parlamendile võimalust kontrollida valitsust rahvusliku kriisi ajal,“ kirjutas ta Twitteris.

Brexiti partei juhi Nigel Farage prognoosi kohaselt viib parlamendi töö peatamine „väga tõenäoliselt peaministri usaldushääletuseni“.

Hiljuti leppisid Briti opositsiooniliste parteide juhid kokku, et nad on ühiselt nõus vastu seisma leppeta lahkumisele. Kaalutakse erinevaid võimalusi, sealhulgas vastava seaduseelnõu vastuvõtmist ja Johnsonile umbusalduse avaldamist.

Lugege lisaks:

ing 

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Ratas: Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust ei tähenda lahkumist Euroopast
Tagid:
kuninganna, Brexit, parlament, Boris Johnson, Suurbritannia

Peamised teemad