12:56 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
4710

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas, et Moskva on valmis hakkama USA ja Afganistani äärmusliikumise Taliban kokkuleppe käendajaks, juhul kui niisugune ettepanek peaks laekuma.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Varem on teatatud, et USA ja Taliban, kes peavad praegu Kataris järjekordset läbirääkimisvooru, püüavad lepingu viimaste sätete osas kokkuleppele jõuda.

„Venemaa on valmis olema USA ja taliibide liikumise vahelise lepingu allkirjastamise ja kokkuleppe täitmise käendajaks, juhul kui meile laekub osapoolte asjaomane pöördumine,” märkis Zahharova.

„Samas eeldame, et rahvusvaheline mehhanism kokkulepete täitmise tagamiseks peab saama läbirääkimiste käigus poolte endi, nimelt USA ja taliibide liikumise vahel kindlaks määratud, pidades nõu vastavate võimalike rahvusvaheliste käendajatega,” lisas ta.

USA ja liikumise Taliban delegatsioonid alustasid järjekordset läbirääkimiste vooru Dokas 22. augustil.

Nad loodavad jõuda kokkuleppele USA vägede väljaviimise tähtaegade osas vastutasuks garantiide eest mitte kasutada Afganistani territooriumi USA ega teiste riikide ründamiseks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert kommenteeris USA plaani vähendada vägede arvukust Afganistanis
Vale ja tõde: millist jama Afganistani sõjast on Hollywood levitanud
Tagid:
julgeolekugarantiid, tagama, Afganistan, Taliban, USA, Venemaa

Peamised teemad