10:16 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
92 0 0

Eesti toetab jätkuvalt Moldova Euroopa-püüdlusi, kinnitas president Kersti Kaljulaid oma Moldova kolleeg Igor Dodonile.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Kersti Kaljulaid õnnitles Moldova president Igor Dodoni Moldova iseseisvuspäeva puhul, märkides, et kahe riigi suhted on endiselt tugevad ja sõbralikud.

Президент Республики Молдова Игорь Додон
© Sputnik / Сергей Гунеев
Moldova president Igor Dodon

Kaljulaid kinnitas oma kolleegile, et Eesti jätkab tööd Eesti ja Moldova suhete hoidmiseks ja tugevdamiseks, sealhulgas jätkub koostöö ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide raames. Eesti toetab jätkuvalt Moldovas toimuvaid reforme ja tema Euroopa-püüdlusi, rõhutas president. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti peaminister Jüri Ratas külastas möödunud suvel Moldovat ja kohtus seal riigi juhtkonnaga, pidas Moldova riiklikus ülikoolis loengu Euroopa integratsioonist ning tutvus kohaliku tervisekindlustussüsteemiga.

"Ma mäletan väga hästi, kui oluline oli Eestile Euroopa Liidu liikmeks pürgimise ajal teiste riikide toetus ja julgustamine. Ehkki meie eesmärk oli selge ja soov seda saavutada siiras, leidus neid, kes meis kahtlesid. Seetõttu mõistame me olukorda Moldovas ja toetame kindlalt teda teel Euroopasse," ütles Ratas toona vesteldes peaminister Pavel Filipi, presidendi Igor Dodoni, peaministri asetäitja Juri Leanca ja Demokraatliku Partei esimehe Vladimir Plahotniuciga. Ratas rõhutas, et reformide peamine eesmärk ei peaks olema reform kui selline, vaid kohalike elanike elujärje parandamine.

Премьер-министр Эстонии Юри Ратас в Кишиневе
Eesti peaminister Jüri Ratas Chisinaus

Eesti ja Moldova diplomaatilised suhted sõlmiti 10. novembril 1992. Alates 2006. aastast on Moldova olnud Idapartnerluse programmi raames üks peamisi Eesti arenguabi saajaid. Praegu on töös 18 ühisprojekti, peagi lisandub veel 10 projekti.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Analüütikud: Ukraina, Moldova ja Gruusia juhtkond tuleks välja vahetada
Peaminister: Moldova tahab liituda EL-iga
Moldovast saadetakse välja viis Vene diplomaati
Moldova non grata
Tagid:
sõprus, Igor Dodon, Kersti Kaljulaid, Moldova, Eesti

Peamised teemad