06:19 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
7310

Valge Maja allikad teatasid meedia kaudu, et Trump on "külmutanud" riigieelarvest Ukrainale sõjalise abi andmiseks reserveeritud vahendid.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Ameerika president andis korralduse "külmutada" rahalised vahendid, mis on varem eraldatud sõjalise abi osutamiseks Ukrainale. Sellest kirjutab meedia viidates Trumpi administratsioonist pärit allikale, teatab RIA Novosti.

Väljaande Politico andmetel saab USA presidendi otsust seletada tema sooviga välja selgitada, kui tõhusalt kasutab Kiiev raha Washingtoni huvisid arvesse võttes.

Kontrolli lõpuleviimiseni on vahendid "külmutatud", teatas Valge Maja kõrgetasemeline allikas.

Politico märkis, et otsuse edasisest sõjalisest abist Ukrainale võtavad vastu Donald Trumpi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ja USA kaitseminister Mark Esper.

On teada, et käesoleval majandusaastal on USA võimud eraldanud Ukrainale riigieelarvest sõjalisteks vajadusteks 250 miljonit dollarit.

Kommenteerides USA poliitikat, mis on suunatud Ukraina sõjalise võimsuse toetamisele, on Moskvas korduvalt näidatud, et Kiievi militaristlike pürgimuste rahastamine välismaalt soodustab relvakonflikti eskaleerumist Donbassis.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul takistab raha eraldamine Ukrainale mitmesuguste relvasüsteemide ostuks Minski lepete elluviimist.

Black on väljendanud  ka muret Kiievile relvade tarnimise pärast. "Mida rohkem relvi te tarnite, seda rohkem relvatootjad sõda tahavad," on ta selgitanud.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Veel on jäänud vaid maad müüa: mida Zelenskõi meeskond Ukraina jaoks sepitseb
Tagid:
relvastus, rahastus, Donald Trump, Ukraina, USA

Peamised teemad