21:22 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Poliitika
lühendatud link
Relvastus (196)
76 0 0

Tehisintellekti kasutamisel sõjaväelistes süsteemides kätkeb tõsine oht selle kaasamises tuumalöögi andmise otsuse langetamisse.

TALLINN, 2. september — Sputnik.  Sellest kirjutab väljaanne Breaking Defense osundusega USA endisele asekaitseministrile Robert Workile, vahendab RIA Novosti.

Tema sõnul ei tohiks tehisintellekt küll osaleda tuumarelvastuse kontrollisüsteemis, kuna need relvad käivitatakse teatud kindlate parameetrite ja näitude alusel.

Teatud juhtudel võib tehisintellekt hinnata ohutuid tegureid hoopis ohtlikeks ja see tähendab üsna murettekitavat tulevikuväljavaadet.

Esmajoones tuuakse näiteks Venemaa tuumarelvastuskontrolli süsteemi Perimetr, mis võib pidada maavärinaid tuumaplahvatusteks, saates seepeale päringu vägede peakorterisse ja kui siis vahest kohe vastust ei saa, võib anda käsu mandritevahelise ballistilise raketi käivitamiseks.

Work lisas, et pealekauba võib tehisintellekti sõjaline kasutuselevõtt ka ilma selle otsese osaluseta tuumarelva juhtimises viia katastroofiliste tagajärgedeni.

Selliseks valdkonnaks võib olla, näiteks, tema kasutamine luureandmete analüüsimisel, aga ka varajase eelhoiatuse süsteemides.

Ta nendib, et ehkki tehisintellekt võib sõjaväele kahtlemata kasuks tulla, peab selle kasutamise siiski kindlalt piiritlema ja selle rakendamist ei tohiks laiendada tuumarelvadele, kuna see võib välja viia "katastroofilise stsenaariumini".

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Ekspert: oht sõja puhkemiseks USA ja Hiina vahel ei ole hüpoteetiline
Põhja-Korea ÜRO saadik hoiatas tuumasõja eest
Tagid:
arvuti, tehisintellekt, Hiina, USA, tuumasõda

Peamised teemad