23:22 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Poliitika
lühendatud link
80 aastat II maailmasõja algusest - poolakate veider aastapäev (9)
75 0 0

Venemaa suursaatkond Suurbritannias kommenteeris peaminister Boris Johnsoni avaldust, kus ta võrdles NSV Liidu samme Poola idaosas 1939. aastal Saksamaa fašistliku agressiooniga.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Saatkonnas nenditi, et poliitiku avaldus tekitab Teise maailmasõja alguse 80. aastapäeva taustal hämmeldust. Saatkonna sõnum on avaldatud suursaatkonna veebilehel.

Johnson esines Twitteris avaldatud videoläkitusega, kus ta kõneles Teise maailmasõja puhkemise asjaoludest ja väitis, et Poola jäi 1939. aastal "fašistliku vasara ja kommunistliku alasi vahele".

Lisaks sellele toonitati saatkonnas, et nimelt Suurbritannia diplomaatia soosis enne Teise maailmasõja algust natside anastuspoliitikat ja sellest tulenevalt saboteeris NSV Liidu mõtet eelkõige Poola kaitseks tõhusa Hitleri-vastase koalitsiooni loomiseks.

Saatkonnas avaldati ka kahetsust, et Johnson on valinud Teise maailmasõja suhtes just säärase seisukoha, ja märgiti, et valdav enamus brittidest ja venemaalastest suhtub austuse ja lugupidamisega ohvrite mälestusse ning nõukogude riigi ja brittide liitlassuhtesse.

Igal aastal 1. septembril tähistatakse Poolas Natsi-Saksamaa kallaletungi ja Teise maailmasõja puhkemise päeva mälestusüritustega. Üritused algavad traditsiooniliselt Gdanskis Westerplatte neemel kell 4:48, kui algas Poola territooriumi esimene pommitamine, vahendas ennem uudisteportaal Sputnik Eesti

Tänavu 1. septembril tähistas Poola Teise maailmasõja puhkemise 80. aastapäeva. Varssavi keeldus Venemaad aastapäevale pühendatud mälestusüritustele kutsumast, küll aga kutsuti Saksamaa – riik, kes oli kaasaegse ajaloo kõige ohvriterohkema sõja alustaja.

Lugege lisaks: 

Teema:
80 aastat II maailmasõja algusest - poolakate veider aastapäev (9)

Samal teemal

Poolakad tahtsid sakslastelt raha saada - Berliin maksma ei hakka
Poolakad nõuavad venelastelt ja sakslastelt triljoneid. Mida saada loodetakse?
Poolakad irvitavad taas tragöödiate üle – järjekord on "Kurski" käes
Ukrainas loodi koonduslaagrimäng - poolakad süüdistavad Moskvat
Tagid:
suursaatkond, Suurbritannia, Venemaa, Poola, Boris Johnson, Teine maailmasõda

Peamised teemad