06:07 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Poliitika
lühendatud link
Ida majandusfoorum 2019 (9)
5510

Venemaa president Vladimir Putin ja India peaminister Narendra Modi peavad kolmapäeval Vladivostokis neljasilmakohtumise ja võtavad päeva lõpul koos õhtueinet.

TALLINN, 4. september — Sputnik. 4.–6. septembrini toimub Vladivostokis Ida majandusfoorum, mille raames peavad kolmapäeval neljasilmakohtumise Venemaa president Vladimir Putin ja India peaminister Narendra Modi, teatas ajakirjanikele India suursaadik Venemaal Bala Venkatesh Varma, vahendas RIA Novosti.

Nagu Venemaa presidendi nõunik Juri Ušakov on juba ajakirjanikele öelnud, alustavad Venemaa ja India riigipead oma jutuajamist laevatehases Zvezda. Peetakse ka kitsamas ja laiemas ringis läbirääkimisi, millele järgneb ulatusliku dokumentide paketi allkirjastamine ja pressiteade.

Suursaadik Bala Venkatesh Varma märkis ühtlasi, et Putin ja Modi külastavad laevatehast Zvezda, et heita pilk kõrgtehnoloogilisele laevaehitusele. Lisaks sellele ootab riigipäid suursaadiku sõnade kohaselt päeva lõpul ühine õhtusöök.

Ida majandusfoorumi peamiseks teabepartneriks on meediaagentuur Rossija Segodnja. 

Venemaa ja India on sõjalis-tehnilise koostöö valdkonnas suurimad partnerid: üle 70 protsendi India armee relvadest, samuti õhujõudude ja mereväe lahingutehnikast on Venemaa või Nõukogude toodang. Venemaa tarnib Indiale igal aastal mitme miljardi dollari väärtuses tehnikat ja relvi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Vladimir Putin ja Narendra Modi leppisid S-400 ja "Projekt-11356" fregattide tarnes kokku juba 2016. aasta oktoobris. Mullu sügisel sõlmisid Venemaa ja India S-400 komplekside tarnelepingu. Viie rügemendi mahus õhutõrjesüsteemide omandamine läheb maksma 5,43 miljardit dollarit. Indiast saab Hiina ja Türgi järel kolmas Triumfide välisostja.

Lugege lisaks: 

Teema:
Ida majandusfoorum 2019 (9)
Tagid:
majandusfoorum, poliitika, Vladivostok, Narendra Modi, Vladimir Putin, Venemaa, India

Peamised teemad