TALLINN, 6. september — Sputnik. Eesti meediasse ilmunud info selle kohta, et riigis on juba viis aastat baseerunud USA salajane sõjaline eriüksus, ei saa mitte muret tekitada, märkis sõjaline politoloog, Plehhanovi-nimelise Venemaa Majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri juhataja Andrei Koškin.

Tema sõnul on USA eesotsas Põhja-Atlandi alliansiga oma taristut pidevalt arendades Baltimaad ja Poola juba kõvasti oma kanna alla saanud ja püüab nüüd sama teha Ukrainas.
Ekspert on kindel, et Ameerika sõjalise eriüksuse kohalolek Venemaa piiri lähedal ei suurenda regioonis rahu, vaid vastupidi: teravdab situatsiooni nii sõjaliselt kui ka geopoliitiliselt.
Eksperdi arvates võivad taolised infopommid teenida veel üht eesmärki: hirmutada kohalikku elanikkonda kurikuulsa "Vene ohuga".
"Mitte ainult Balti riikidele, vaid ka vanale Euroopale süstitakse hirmu Venemaa ees. Ühelt poolt selleks, et välja pressida kolossaalseid vahendeid NATO bloki eksisteerimiseks, ja teiselt poolt selleks, et panna elanikud uskuma, et Venemaa on üpris ohtlik riik, kelle eest pakuvad kaitset ainult NATO ja USA," resümeeris Koškin.
Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, avalikustasid Eesti ajakirjanikud hiljuti info USA sõjaväe salajase eriüksuse alalisest kohalolekust Eestis. Üksuse tegevust ja asukohta võimud ei avalikusta.
Saate tegijad avastasid aruande selle kohta, et 2019. aastal on Ameerika pool eraldanud Eestile eriobjekti jaoks 15,7 miljonit dollarit.
USA sõjaväe eriüksus ilmus Eestisse 2014. aastal kohe pärast Krimmi ühendamist Venemaaga. Ettekäändeks toodi, et Moskva hoogustavat sõjalist tegevust läänesuunal.
Venemaa kaitseministeerium eitab taolisi väiteid ja süüdistab NATOt sõjalise taristu ühepoolses tugevdamises Baltimaades.
Loe lisaks: