14:42 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
7710

Portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski sõnul oli Vladimir Putin esimene maailma liider, kes ajakirjaniku kaitseks välja astus ja tema vahistamise hukka mõistis.

TALLINN, 9. september — Sputnik. Portaali RIA Novosti Ukraina juht Kirill Võšinski tänas Vladimir Putinit toetuse eest.

© Sputnik / Владимир Трефилов
Kirill Võšinski pressikonverents

"Ta on esimesena suurimatest poliitilistest liidritest teatanud sellest, et ma olen süütult kannatav mees, sest kutsetegevuse eest karistada ei tohi," teatas ajakirjanik MIA Rossija Segondja pressikonverentsil.

Ta tänas ka kõiki, kes on tema eest võidelnud, ja eraldi Venemaa välisministrit Sergei Lavrovi.

Toimetus hävitati ja selle juhti püüti murda

Võšinski sõnul tegid Ukraina eelmised võimud talle pärast keeldumisest olla väljavahetatav vang ettepaneku ennast süüdi tunnistada ja pressikonverentsil näitlikult "pattu kahetseda".

"Kui ma nägin Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) pretensioone minu vastu, sain aru, et keegi ei kavatse mind nende pretensioonide alusel süüdi mõista, vaid neil on teine eesmärk: ma pean istuma vangis ja mind tuleb välja vahetada," rõhutas Võšinski.

Võšinski tahab senises ametis jätkata

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, peeti Võšinski kinni Kiievis 15. mail 2018. Teda kahtlustati isehakanud Donbassi vabariikide toetamises ja riigireetmises. Teda ähvardas kuni 15 aastat vangistust.

Kohus pikendas vahi all viibimist kui tõkendit kaheksa korda. 28. augustil 2019 lasti Võšinski vabaks ja 7. septembril lendas ta Moskvasse.

Lugege lisaks:

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

Kiievi apellatsioonikohus vabastas Võšinski vahi alt
Tagid:
RIA, vangidevahetuslepe, ajakirjandusvabaduse päev, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad