06:58 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
57 0 0

USA tõeline reaktsioon Venemaa ja Ukraina vangide vahetusele pole kaugeltki see, mida väljendas Trumpi nõunik John Bolton, teatas raadio Sputnik saates Rahvusvahelise uusimate riikide instituudi direktor, politoloog Aleksei Martõnov.

TALLINN, 9. sept — Sputnik. USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton nimetas süüdimõistetud ja kinnipeetud kodanike vahetust Venemaa ja Ukraina vahel oluliseks. Ta kinnitas ameeriklaste toetust Kiievile ja ütles, et " loodab tulevikus näha veelgi rohkem Ukraina vangide kojunaasmist."

Ukraina Julgeolekuteenistuse relvastatud üksus
© AP Photo / Efrem Lukatsky

Raadio Sputnik eetris avaldas Rahvusvahelise uusimate riikide instituudi direktor, politoloog Aleksei Martõnov arvamust, et Boltoni avaldust ei tohiks pidada õnnitluseks, kuna Ameerika administratsiooni "pistrikul" on Ukrainaga muud plaanid.

"Boltoni vuntsid liiguvad jätkuvalt Ukraina suunas ja üritavad seal midagi lõkkele puhuda. Tahan vastata hr Boltonile, et esiteks saame me sellega ise hakkama ja teiseks loodame, et veelgi rohkem Venemaa kodanikke naaseb oma koju, sealhulgas Ukraina vangikongidest," ütles politoloog.

Trumpi abi jälgib tähelepanelikult Moskva ja Kiievi suhete arengut ega soovi lasta oma pikaajalistel Ukraina-suunalistel "pingutustel" läbi kukkuda, ütles Aleksei Martõnov.

See (vahetus - toim.) on vastastikune üritus ja mitte ilmaasjata mõistsid maailma liidrid, et see protsess on seotud Vene-Ukraina dialoogi lahtiblokeerimisega. Konflikti viie aastase külmutamise tõttu on meil nüüd vaja palju pingutada.

Участники договоренности об освобождении между Россией и Украиной сходят с борта российского самолета Ту-204 в аэропорту Внуково
© Sputnik / Илья Питалев
Ukraina režiimi vangid jõudsid Venemaale.

Pole midagi üllatavat Boltoni kriitilises rahulolematuses, et on tekkinud väike võimalus lükata tagasi russofoobne joon, mille Ukraina eelmine juhtkond erinevate "vuntsidega boltonite" õhutusel tõmbas," lõpetas Aleksei Martõnov.

Laupäeval, 7. septembril vabastasid Venemaa ja Ukraina vastastikusel kokkuleppel kumbki 35 süüdimõistetud ja kinnipeetud isikut. USA president Donald Trump õnnitles Venemaad ja Ukrainat kinnipeetavate tagasipöördumise puhul ja nimetas seda "võib-olla esimeseks hiiglaslikuks sammuks rahu poole".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Keelatud viljad: mispärast on Euroopa Liit Ukraina puuviljadest keeldunud
Tagid:
vahetus, John Bolton, USA, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad