13:01 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Poliitika
lühendatud link
8211

USA kaitseminister ja Venemaa välisminister sisustavad erinevalt mõistet "normaalne riik". Lavrovi arvates ei anna USA normaalse riigi mõõtu välja.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Venemaa välisminister Sergei Lavrov kommenteeris USA kaitseminister Mark Esperi märkust Venemaa kohta, et "oleks tore, kui Venemaa saaks käituda normaalse riigina, mis jagab läänelikke väärtusi koos USA, Prantsusmaa ja teiste NATO liitlastega." 

Ta lisas, et kui järgida Washingtoni soovitusi, peaks Moskva eraldama "miljoneid teiste riikide siseasjadesse sekkumiseks, nagu tegi USA kongress."

Samuti peaks Lavrovi sõnul Venemaa USA eeskujul toetama põhiseadusevastast riigipööret oma lähimate liitlaste juures nagu USA tegi 2014. aasta veebruaris, kui Ukraina opositsioon rikkus radikaalsete neonatside survel lepingut, millel olid EL-i liikmesriikide esindajate allkirjad.

Arvamust, et Moskva ja Washington saavad mõistest "normaalsus" erinevalt aru, avaldas varem ka Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu. "Tõenäoliselt oleme esialgu ikkagi ebanormaalsed," vastas ta oma Ameerika kolleegile.

Venemaa ja lääne suhted on halvenenud olukorra tõttu Ukrainas ja Krimmis. Moskvat süüdistati Kiievi asjadesse sekkumises ja Venemaale kehtestati sanktsioonid. Venemaa rakendas vastumeetmeid, võttis kursi impordi asendamisele ja nimetas tema vastu esitatud süüdistusi korduvalt alusetuteks.

Vladimir Putin on märkinud, et Moskvaga sanktsioonide keeles rääkimine ei anna tulemusi. Samuti rõhutas ta, et lääneriigid süüdistavad Venemaad "kõigis surmapattudes", mis on kahjulik rahvusvahelistele suhetele.

Lugege Lisaks:

Samal teemal

Pentagon ei vastanud Šoigu ettepanekule arutada erimeelsusi
Pentagon töötab välja Venemaale "varjatud invasiooni" strateegiat
Teiste arvelt: Pentagon suurendab oma kohalolekut Poolas
Pentagon uurib Venemaad oma armee vajadusteks
Tagid:
Lääne väärtused, Sergei Lavrov, Venemaa, USA

Peamised teemad