13:07 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
5401

Itaalia Barbaresco linna aselinnapea Alberto Bianco ütles, et ta on Venemaa Föderatsiooni valimissüsteemi tõhususest lausa rabatud.

TALLINN, 10. september — Sputnik. "Mind üllatas see tõhusus, millega Venemaa Föderatsiooni valimissüsteem toimib. Kui ma möödunud aastal Moskvas käisin, vapustas mind esimest korda sealne valimissedelite töötlemiskompleks ja igas valimisjaoskonnas ülal olnud kaamerad – need tehnilised vahendid võimaldavad valimistulemused kiiresti teada saada," lausus ta pressihonverentsil meediaagentuuris Rossija Segodnja.

Valimised Simferoopolis.
© Sputnik / Константин Михальчевский

"Siis arvasin, et saavutatud kõik võimalik kuid tänavu oli Venemaa veelgi kaugemale edasi liikunud. Oli täiustusi valimissedelite valimissedelite töötlemiskompleksides ja valimisi interneti vahendusel," märkis teistkordselt vaatlejana Venemaa valimisi jälginud Bianco.

Ühtsel valimispäeval 8. septembril toimusid valimised Vene Föderatsiooni 85 piirkonnas, sealhulgas 13 volikogu ja 21 linnaduuma saadikute otsevalimised.

Samas korraldati riigis esmakordselt kolmes Moskva valimisjaoskonnas eksperimendi korras elektrooniline hääletaminel. Lisaks sellele toimids Moskvas 30 digitaalset valimisjaoskonda, kus piirkondadest pärit valijad valisid kõrgeid riigiametnikke ja Riigiduuma saadikuid.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Lääneriikide suursaadikud kutsutakse valimistesse sekkumise eest "vaibale"
Tagid:
Itaalia, üldvalimised, valimised, Venemaa

Peamised teemad