00:00 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Poliitika
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
8612

Vene politoloog ja ajakirjanik Juri Svetov selgitas, mis seisab Krimmi kohalike valimiste mittetunnustamise taga teatud riikide, sealhulgas Eesti poolt.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Mitme riigi, sealhulgas Eesti valitsus on teatanud Krimmi poolsaarel toimunud valimiste mittetunnustamisest ja väljendanud solidaarsust Ukrainaga.

Politoloogi ja ajakirjaniku Juri Svetovi arvates on niisugune russofoobne seisukoht tingitud nende riikide soovist lääneriikidelt üha enam soosingut ja soodustusi välja kaubelda.

Юрий Светов
© Foto : из личного архива
Politoloog ja ajakirjanik Juri Svetov

Ta nentis intervjuus Sputnik Eestile, et need riigid küll oma suhtumist ei muuda, kuni selleks Euroopa Liidult ja USA-lt erikorraldust ei saa.

Pühapäeval, 8. septembril toimusid Venemaal üldvalimised – riigi 85 piirkonnas, sealhulgas Krimmis ja Sevastopolis valiti eri tasandite omavalitsusorganite koosseisud. Esialgsetel andmetel saavutas Krimmis kõigi tasandite valimistel juhtpositsiooni erakond Ühtne Venemaa.

Ukraina välisministeerium keeldus Krimmi valimistulemusi tunnistamast. Venemaal Ukraina protestiavaldusi jõhkraks sekkumiseks Venemaa siseasjadesse. Krimmi Riiginõukogus nimetati Ukraina välisministeeriumi avaldust "tühipaljaks õhuvõngutamiseks" ja "tormilise tegutsemise imiteerimiseks".

Krimm astus Venemaa koosseisu 2014. aastal pärast referendumit, kus üle 95% vabariigi valijaskonnast pooldas taasühinemist Venemaaga. Moskva on korduvalt teatanud, et krimlased võtsid selle otsuse vastu demokraatlikul teel, täies vastavuses rahvusvahelise õigusega.

President Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus lõplikult lukus.

Loe lisaks: 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
Venemaa, Ukraina, Eesti, poliitika, valimised, Krimm

Peamised teemad