19:44 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Poliitika
lühendatud link
51 0 0

USA president Donald Trump vabastas erimeelsuste tõttu paljudes välispoliitika aspektides ametist oma julgeolekunõuniku John Boltoni.

TALLINN, 11. september — Sputnik. USA rahvusliku julgeoleku nõuniku John Boltoni ametist vabastamise põhjuseks said erimeelsused paljudes välispoliitikaga seotud küsimustes, vahendab RIA Novosti. Igatahes sellise selgituse kaadrimuudatustele oma juhtkonnas andis president Donald Trump.

USA riigipea sõnul teavitas ta Boltonit sellest, et tema teeneid Valges Majas enam ei vajata, eile õhtul.

"Ma olin paljude tema ettepanekute osas kategooriliselt teist meelt, nagu ka teised administratsiooni töötajad, ja palusin Johnil ametist tagasi astuda, mida ta täna hommikul tegigi," kirjutas Trump oma Twitteri-kontol.

Ühtlasi tänas ta Boltonit teenistuse eest ja ütles, et teeb uue julgeolekunõuniku nime teatavaks tuleval nädalal. Selle ajani täidab nõuniku kohustusi Boltoni asetäitja Charlie Kapperman.

Bolton aga teatas Twitteris, et ta avaldas ise USA presidendile soovi ametist tagasi astuda. "Ma esitasin eile õhtul tagasiastumisavalduse ja president Trump ütles: "Kuulge, räägime sellest homme," märkis poliitik.

Bolton oli Trumpi administratsioonis rahvusliku julgeoleku nõuniku ametikohal alates 2018. aasta märtsist.

Ta oli üheks põhilisi toetajaid USA sissetungile Iraaki, mis väljamõeldud ettekäändel 2003. aastal teoks sai.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Trumpi kukutamine: Washingtoni ilmus "president Bolton"
Tagid:
president, julgeolekunõunik, John Bolton, Donald Trump, USA

Peamised teemad