08:59 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
41 0 0

"Ehkki puuduvad tõendid selle kohta, et võõrvõim USA valimisi mõjutas", pikendas USA president Donald Trump sanktsioonide režiimi "välismaalaste sekkumise eest valimistesse".

TALLINN, 11. september — Sputnik. "Sekkumissanktsioonide" määrus allkirjastati 12. septembril 2018 võimalusega seda igal aastal uuendada, vahendab RIA Novosti

"Tõsiasi, et täielikult või osaliselt väljaspool Ameerika Ühendriike asuvad inimesed võivad segada või õõnestada avalikkuse usaldust Ameerika Ühendriikide valimiste vastu, sealhulgas ebaseadusliku juurdepääsu kaudu valimiste taristule ja kampaania peakorteritele või propaganda ja väärinformatsiooni varjatud levitamise abil, tähendab "Ebatavalise ja erakorralise ohu olemasolu riigi julgeolekule ja USA välispoliitikale," seisis avalduses.

"Ebatavalise ja erakorralise ohu" sõnastust kasutatakse tavaliselt erakorralise seisukorra väljakuulutamiseks, võimaldades teatud sanktsioonide kehtestamist. Niisuguseid eriolukordi kehtib USA-s hetkel kümneid.

Ameerika luureagentuurid süüdistasid Venemaad Ameerika valimistesse sekkumises, Moskva aga eitab seda jaburat süüdistust. Valimistesse sekkumise sanktsioonide korda pole seni veel praktikasse rakendatud.

USA eriprokurör Robert Mueller lahkus ametist ja sulges niinimetatud Vene toimiku, millest tuhkagi tulu ega sensatsiooni ei tulnud. Üksnes suur segadus. Eriprokurör ei tuvastanud USA presidendi Donald Trumpi ja tema meeskonna salasobingut ega koostööd Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal, teatati Ameerika Ühendriikude justiitsministeeriumist.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Ärge toppige oma nina võõrastesse asjadesse: Venemaal vastati karmilt USA üleskutsele
Trump allkirjastas määruse uutest Venemaa-vastasest sanktsioonidest
USA kehtestas Iraani suhtes esimese osa sanktsioonidest
Politoloog: Ratase sõnad sanktsioonidest on takkakiitmine EL-le ja USA-le
Rahandusteadlane USA Venemaa-vastastest sanktsioonidest: kõik on tehtud üsna kavalasti
Lavrov vastas USA kaitseministri üleskutsele Venemaale olla "normaalne riik"
Tagid:
majandus, poliitika, sekkumine, sanktsioonid, Venemaa, USA

Peamised teemad